Aur:

• Spînu Vitalii (Bălți) - proba kumite individual, seniori, - 87 kg - antrenori: Spînu Vitalii / Tarasinschii Ghenadie 
• Spînu Vitalii (Bălți) - proba kumite individual, seniori, Open - antrenori: Spînu Vitalii / Tarasinschii Ghenadie 
• Dovzii Vasilii (Bălţi) - proba kumite individual, tineret, - 78 kg , - antrenor: Spînu Vitalii/ Oniscenco Andrei 
• Avxentiev Dorin (Molovata Nouă) - proba kumite individual, cadeți, - 62 kg , - antrenor: Gazea Nicolai

Argint:

• Drobot Andrei (Bălţi) - proba kumite individual, tineret, - 78 kg , - antrenor: Tarasinschii Ghenadie
• Oprea Danu (Molovata Nouă) - proba kumite individual, juniori, - 60 kg , - antrenor: Gazea
• Gazea Sandu (Molovata Nouă) - proba kumite individual, cadeți, +70 kg , - antrenor: Gazea
• Schiba Xenia (Bălți) - proba kumite individual , minicadeți - 42 kg- antrenori: Spînu Vitalii / Schiba Anastasia
• Mutelica Daniel (Bălți) - proba kumite individual , minicadeți - 55 kg- antrenori: Spînu Vitalii / Schiba Anastasia

Bronz:

• Schiba Anastasia (Bălți) - proba Masters ( kata, kumite individual) seniori - antrenori: Spînu Vitalii / Tarasinschii Ghenadie
• Platniuc Oleg (Bălți) - proba kumite individual, minicadeți - 55 kg- antrenori: Spînu Vitalii / Schiba Anastasia
• Zama Alexandru (Rezina ) - proba kumite individual, copii , - 35 kg - antrenor: Purice Sergiu

Locul IV:

• Zama Alexandru (Rezina ) - proba kata individual, copii , - antrenor: Purice Sergiu;

Sportivii din Republica Moldova au avut o prestaţie extraordinară şi la Cupa Mondială „Kohai World Cup”:

Aur:

• Margină Lucian (Rezina) - proba kata individual, cadeți , antrenor: Purice Sergiu 
• Sorocolet Alexandra (Rezina) - proba kata individual, minicadeți - antrenor: Purice Sergiu
• Carpov Vasile (Rezina) - proba kata individual, minicadeți antrenor: Purice Sergiu
• Ceban Adrian (Rezina) - proba kata individual, copii , - antrenor: Purice Sergiu
• Ceban Adrian (Rezina) - proba kumite individual, copii, +38 kg , - antrenor: Purice Sergiu
• Gurbanov Muslim (Rezina) - proba kata individual, copii - antrenor: Purice Sergiu

Argint:

• Furdui Andrian (Rezina) - proba kata individual, seniori, - antrenor: Purice Sergiu 
• Chiriac Tatiana (Rezina) - proba kata individual, seniori, antrenor: Purice Sergiu
• Argatu Cristina (Rezina) - proba kumite individual, copii, -33 kg - antrenor: Purice Sergiu
• Ursul Vladislav (Molovata Nouă) - proba kumite individual, cadeți,+70 kg -antrenor: Gazea Vicolae

Bronz:

• Cebotari Samuela (Rezina) - proba kata individual, junior, antrenor: Purice Sergiu