FOTO. Vânzătorii ambulanți au revenit pe străzile adiacente Pieței Centrale

FOTO. Vânzătorii ambulanți au revenit pe străzile adiacente Pieței Centrale

După ce au fost evacuați pe parcursul verii trecute de pe străzile din imediata apropiere a Pieței Centrale, astăzi pe unele dintre aceste pot fi văzuți vânzători ambulanți cu tarabe improvizate sau chiar fără ele, comercializându-și produsele pe pături, pe scaune sau chiar direct pe asfalt.

Fotografiile au fost făcute în această după-amiază, la intersecțile străzilor Bulgară și Armenească cu strada Columna. Nu știm când exact s-au întors comercianții ambulanți în stradă, însă un lucru este cert: aceștia își văd de activitatea lor, vânzându-și produsele.

Intersecția străzilor Bulgară și Columna:

...

...

...

...

...

Intersecția străzilor Armenească și Columna:

...

...

...

Amintim că în noaptea din 15 iunie 2017 a avut loc o altercație între un grup de vânzători ambulanți și forțele de ordine, care au venit să demonteze tarabele. Atunci, doi carabineri s-ales cu răni, după ce comercianții au opus rezistență și au aruncat cu mese şi lăzi.

Foto: Agora.md

Reacții la acest articol
Spațiu rezervat vizitatorilor Agora.
Un Emoji sau Sticker va îmbogăți acest articol.