Aeroportul Internațional Chișinău vinde bagajele pierdute? Reacția instituției

Foto simbol

Aeroportul Internațional Chișinău vinde bagajele pierdute? Reacția instituției

Aeroportul Internațional Chișinău nu vinde bagajele pierdute de călători.

Daniela Danu

CE S-A ÎNTÂMPLAT. După În contextul unor informații distribuie pe rețelele de socializare, potrivit cărora Aeroportul Chișinău și-ar elibera depozitul și ar vinde bagaje pierdute/neverendicate, instituția a venit cu o reacție în acest sens.

,,Nu reacționați în niciun fel. Este o escrocherie. În nici un caz nu intrați pe linkuri, nu oferiți date personale, inclusiv date ale cardurilor bancare. ATENȚIONĂM că este o metodă de înșelătorie”, menționează Aeroportul Internaționl Chișinău.

 Mai mult, pe acest caz au fost sesizate instituțiile competente pentru a fi luate măsurile de rigoare.

CONTEXT. Escrocheriile sunt pedepsite prin lege. Recent, o persoană învinuită de escrocherie și spălare de bani a fost reținută de CNA.

Pe numele acestuia a fost emis un mandat de arestare pentru 30 de zile.

Reacții la acest articol
Spațiu rezervat vizitatorilor Agora.
Un Emoji sau Sticker va îmbogăți acest articol.