*Acest material este sponsorizat

Victoriabank susține în continuare Federația de Baschet din Republica Moldova

Victoriabank susține în continuare Federația de Baschet din Republica Moldova
Victoriabank

Victoriabank continuă parteneriatul stabilit anul trecut cu Federația de Baschet din Republica Moldova, fiind sponsorul principal al acesteia, sprijinind financiar activitățile structurii și pe sportivi pentru atingerea unor noi performanțe. 

„Am declarat anul trecut că Victoriabank stabilește o colaborare de lungă durată cu Federația de  Baschet din Moldova. Pentru că ne respectăm promisiunile, dar și pentru că am văzut că, în urma sprijinului acordat de noi, au fost obținute rezultate remarcabile, parteneriatul nostru continuă în acest an. Suntem convinși că pasionații de baschet, fie că sunt copii care îl joacă în curtea blocului sau în sala de sport a școlii, fie că sunt sportivi profesioniști,  trebuie susținuți. Asta și pentru că baschetul e un joc de echipă, dinamic, spectaculos, la fel ca și activitatea unei bănci. Totodată,  știm că, fără sprijin financiar adecvat, nu pot fi organizate competiții naționale, iar fără acestea, sportivii noștri nici nu pot spera că vor obține performanțe în străinătate. În acest mod, investind în sportivii de toate vârstele, investim în viitorul Republicii Moldova”.

Șeful Direcției Relații cu Publicul și Marketing Victoriabank, Sorin Bălănel. 

Activitățile de sprijinire a Federației de Baschet din Republica Moldova sunt componente ale campaniei naționale „Alături de Moldova, alături de fiecare”. Mai multe informații despre această inițiativă de amploare, cu un buget de cel puțin 10 milioane de lei, aflați aiciaici și aici.

„Am solicitat susținere financiară de la câteva bănci, dar numai Victoriabank a dat curs cererii noastre și a acceptat să ne sponsorizeze. Ne-am convins că noi, Federația de profil și Victoriabank, avem un scop comun - dezvoltarea baschetului din țara noastră. Astfel, datorită sprijinului oferit anul trecut, am organizat Cupa Națională Victoriabank, încheiată în decembrie 2021. Mai apoi, a fost lansată Superliga Victoriabank, la care au participat cele mai bune cluburi de baschet din diverse localități ale Moldovei. Mai mult, trei echipe (fete și băieți) au participat la FIBA European Challengers 2021, iar două dintre acestea au urcat pe podiumul de premiere, ocupând locul 3. De asemenea, am reușit să acordăm ajutor financiar sportivilor noștri. În acest an, urmează să organizăm Campionatul Național juniori, cu participarea echipelor U12, U14, U16 și U18 (fete și băieți), precum și Campionatul Național printre adulți (femei și bărbați)”.

Președintele Federației de Baschet din Republica Moldova, Alexandr Abramciuc

Federația de Baschet din Republica Moldova este susținută financiar în cadrul activităților de CSR (Responsabilitate Socială Corporativă) ale Victoriabank. Printre evenimentele similare, desfășurate cu sprijinul Victoriabank, se numără:  sponsorizarea Teatrului Geneza Art, susținerea   organizației „Copil. Comunitate. Familie” (CCF Moldova) prin campania „Povești de acasă”, licitația de caritate „Cumpără artă, susține un copil” și „Gala Generozității”

„Știm foarte bine ce înseamnă performanța în banking și în sport de la Banca Transilvania, care susține financiar de mulți ani brandul municipiului Cluj-Napoca –  Clubul Sportiv U-BT și  echipa U-Banca Transilvania, precum și Federația Română de Baschet (FRB). Banca Transilvania sprijină din 2016 activitatea și planurile FRB, echipele naționale, precum și proiectele educaționale în baschet, pentru că este cel mai mare suporter al acestui sport”.

Șeful Direcției Relații cu Publicul și Marketing Victoriabank, Sorin Bălănel. 

Anul trecut, Victoriabank a lansat o campanie de susținere a întreprinderilor mici și mijlocii – Eu sunt IMM, prin care dorește să facă auzite poveștile cu și despre oameni întreprinzători, care inspiră,  care caută soluții cu mult curaj și determinare. În 2020,

Victoriabank a inițiat o campanie de susținere a producătorilor autohtoni, care a avut genericul #CumpărăDeLângăTine. la începutul pandemiei de COVID-19, în anul 2020, Victoriabank a donat 250 de mii de lei Spitalului Clinic de Boli Infecțioase „Toma Ciorbă” din Chișinău pentru lupta contra noului tip de coronavirus și a oferit sprijin clienților persoane fizice, aplicând la cerere amânarea plăților pentru credite. Anterior, banca a susținut financiar mai multe instituții de cultură, printre care Teatrul Național de Operă și Balet „Maria Bieșu”.

P.

Vezi și aceste știri
Victoriabank investește în viitorul Republicii Moldova

Victoriabank investește în viitorul Republicii Moldova

Tu alegi automobilul preferat, iar Victoriabank te ajută să-l achiți. Credit auto pana la 300.000 lei!

Tu alegi automobilul preferat, iar Victoriabank te ajută să-l achiți. Credit auto pana la 300.000 lei!

Premieră pentru sistemul bancar din R. Moldova. Victoriabank deține cel mai modern echipament de personalizare a cardurilor

Premieră pentru sistemul bancar din R. Moldova. Victoriabank deține cel mai modern echipament de personalizare a cardurilor

Victoriabank – contribuabil semnificativ la bugetul statului

Victoriabank – contribuabil semnificativ la bugetul statului

Premieră la Victoriabank. 15 martie curent a fost data la care volumul depozitelor constituite online, a fost mai mare decât cel al depozitelor deschise la ghișeele băncii

Premieră la Victoriabank. 15 martie curent a fost data la care volumul depozitelor constituite online, a fost mai mare decât cel al depozitelor deschise la ghișeele băncii

Retrage lei românești oricând ai nevoie, de la ATM-urile Victoriabank

Retrage lei românești oricând ai nevoie, de la ATM-urile Victoriabank

Advertoriale
Învață de la specialiștii DAD Human Capital cum să selectezi candidații potriviți în procesul de recrutare a personalului

Învață de la specialiștii DAD Human Capital cum să selectezi candidații potriviți în procesul de recrutare a personalului

Start înregistrare pentru stagiu în Moldcell Academy, ediția din 2022

Start înregistrare pentru stagiu în Moldcell Academy, ediția din 2022

Sucursala maib „Mircea cel Bătrân” și-a redeschis ușile după renovare și modernizarea modelului operațional

Sucursala maib „Mircea cel Bătrân” și-a redeschis ușile după renovare și modernizarea modelului operațional

E un efort pe care nu-l putem face
singuri, așa că te așteptăm alături de noi
EMISIUNI
 • DESCIFRAT| Distribuirea lemnelor de foc sau drumul celor 5 metri ster: De la lista întocmită de primării, la stocurile care se golesc (VIDEO)
  DESCIFRAT| Distribuirea lemnelor de foc sau drumul celor 5 metri ster: De la lista întocmită de primării, la stocurile care se golesc (VIDEO)
 • Moldova, I am back! | Cristina Tocari, tânăra care a revenit din Franța pentru a transforma plasticul în bijuterii (VIDEO)
 • DESCIFRAT| Meniul preșcolarilor, între posibilități și necesități (VIDEO)
 • Moldova, I am back! | Nicolai Croitoru: „Pot să mă mândresc că echipa mea e formată practic în proporție de 80% din persoane revenite de peste hotare”(VIDEO)
 • DESCIFRAT| Cum (NU) face față Chișinăul inundațiilor de după ploi cu un sistem de canalizare pluvială din 1980. Care sunt soluțiile (VIDEO)
Cele mai populare
 • 1
  Anti-protest în centrul capitalei. Două femei își manifestă susținerea pentru președinta Maia Sandu (VIDEO)
 • 2
  Odesa a fost ținta atacurilor inamice. A fost lovită clădirea administrativă din centrul orașului
 • 3
  Un nou protest organizat de Partidul Șor în fața Parlamentului. Urmăriți în direct imagini de la manifestație (LIVE)
 • 4
  Poliția sesizează repetat Primăria Chișinău despre încălcările admise la protestul din fața Parlamentului: „Nu s-a luat atitudine”
Canalul nostru de pe YouTube
Autentificare
Ai uitat parola?
Salvează articolul

Pentru a activa această opțiune, e nevoie să fii logat pe AGORA.

Articolele salvate pentru mai târziu, le vei putea găsi în profilul tău.

Urmărește subiectul

Pentru a activa această opțiune, e nevoie să fii logat pe AGORA.

Subiectele urmărite le vei putea găsi în profilul tău.