În decurs de o săptămână, laboratoarele din țară au procesat peste 13 mii de teste la COVID-19. Iată numărul rezultatelor pozitive

În decurs de o săptămână, laboratoarele din țară au procesat peste 13 mii de teste la COVID-19. Iată numărul rezultatelor pozitive

În cursul ultimelor șapte zile, în R. Moldova au fost confirmate pozitiv 547 de cazuri noi de infectare cu noul coronavirus. Aceasta după ce au fost procesate 13.478 de teste de laborator. În aceeași perioadă, din cauza complicațiilor, 11 pacienți s-au stins din viață, informează Ministerul Sănătății. 

La 3 mai, bilanțul cazurilor de infecție cu COVID-19 în R. Moldova a ajuns la 516.986. În perioada pandemiei în țara noastră, până la această dată, s-au stins din viață 11.489 de persoane.  

Potrivit ultimelor date, 504.142 de pacienți au fost vindecați.

Publicitate

 

...

Agora

AGORA își propune să devină cea mai credibilă instituție media din Republica Moldova prin calitatea și diversitatea conținutului, să fie prima alegere a cititorilor pentru știrile și analizele online.

REȚELE SOCIALE

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Twitter
  • Telegram
  • RSS Feed

APLICAȚIE

  • App Store
  • Google Play
© 2023 Interact Media SRL
  • Mastercard
  • Visa
  • PayPal