O stație din Ialoveni, decorată în tricolor și cu elemente naționale

O stație din Ialoveni, decorată în tricolor și cu elemente naționale

Stație tricolor la Ialoveni, datorită unei colaborări între autoritățile publice locale și o echipă de voluntari. Aceasta a fost desenată în culorile tricolorului cu element din tradiția românească. Înainte de a fi decorată, stația era într-o stare jalnică, având lipite e tot soiul de afișe pe ea.

În echipa de voluntari sunt şi studenţi de la Universitatea Tehnică din Moldova, Facultatea Urbanism şi Arhitectură.

„Este anevoios începutul, dar sper să ne mobilizăm mai mulţi pe parcurs, pentru a reda culoare oraşului nostru drag, a-l face mai curat şi mai confortabil pentru trai. Puteţi observa diferenţa. Mîine urmează să fie definivată decorarea la staţia dată. Apoi altele. Dar urmează şi ...să ne învăţăm toţi a păstra curăţenia în oraşul nostru!”, a declarat primarul orașului Ialoveni, Sergiu Armașu.

Publicitate
...

...

...

...

...

Cele mai populare

Agora

AGORA își propune să devină cea mai credibilă instituție media din Republica Moldova prin calitatea și diversitatea conținutului, să fie prima alegere a cititorilor pentru știrile și analizele online.

REȚELE SOCIALE

 • Facebook
 • Instagram
 • Youtube
 • Twitter
 • Telegram
 • RSS Feed

APLICAȚIE

 • App Store
 • Google Play
© 2023 Interact Media SRL
 • Mastercard
 • Visa
 • PayPal