Curtea de Apel a decis: Sergiu Voloc rămâne condamnat la patru ani de închisoare

Curtea de Apel a decis: Sergiu Voloc rămâne condamnat la patru ani de închisoare

Magistrații Curții de Apel Chișinău au menținut decizia de condamnare la patru ani de închisoare cu suspendare a actorului Sergiu Voloc. Decizia judecătorilor va fi contestată de actor la Curtea Supremă de Justiție, acolo unde, de fapt, s-a produs scandalul pentru care a fost judecat Voloc. 

Actorul Sergiu Voloc a fost condamnat la 4 ani cu suspendare la Judecătoria Rîșcani, în luna iulie, după ce acesta ar fi lovit cu pumnii în mai multe uși din incinta Curții Supreme de Justiție.

Decizia din vara anului curent a fost atacată la Curtea de Apel de către actor, însă astăzi Curtea a decis să mențină verdictul Judecătoriei Rîșcani.

Sergiu Voloc a fost surprins de camerele de luat vederi pe 7 martie 2014, cum a lovit în mai multe uși de la Curtea Supremă de Justiție. Gestul a fost făcut după ce i-ar fi surprins pe magistrați în timp ce stăteau la masa de sărbătoare în timpul orelor de muncă.

Publicitate

Cele mai populare

Agora

AGORA își propune să devină cea mai credibilă instituție media din Republica Moldova prin calitatea și diversitatea conținutului, să fie prima alegere a cititorilor pentru știrile și analizele online.

REȚELE SOCIALE

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Twitter
  • Telegram
  • RSS Feed

APLICAȚIE

  • App Store
  • Google Play
© 2023 Interact Media SRL
  • Mastercard
  • Visa
  • PayPal