POZA ZILEI. Banca de Economii, scoasă la gunoi. Ce a mai rămas dintr-o filială lichidată

POZA ZILEI. Banca de Economii, scoasă la gunoi. Ce a mai rămas dintr-o filială lichidată

Tot ce a mai rămas dintr-o filială a Băncii de Economii sunt doar câteva bucăți de plastic și sigla BEM, așezate în curtea din spate a fostei filiale. „Scena” tristă a fost surprinsă de un utilizator Facebook.

Fotografia a fost însoțită de o scurtă descriere. „După atâția ani de fraude și raider bancar, asta e tot ce a mai rămas din filialelel Băncii de Economii”. Internautul precizează că poza a fost făcută în sectorul Buiucani, pe strada Nicolae Costin.

Amintim că în luna august 2015, autoritățile au dispus lichidarea celor trei bănci: BEM, Unibank și Banca Socială, din motiv că „ele deja sunt o povară pentru sistemul financiar-bancar al Republicii Moldova”.

Publicitate

Cele mai populare

Agora

AGORA își propune să devină cea mai credibilă instituție media din Republica Moldova prin calitatea și diversitatea conținutului, să fie prima alegere a cititorilor pentru știrile și analizele online.

REȚELE SOCIALE

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Twitter
  • Telegram
  • RSS Feed

APLICAȚIE

  • App Store
  • Google Play
© 2023 Interact Media SRL
  • Mastercard
  • Visa
  • PayPal