FOTO. Ninge la nordul și sudul țării! Ce temperaturi ne așteaptă în următoarele zile

FOTO. Ninge la nordul și sudul țării! Ce temperaturi ne așteaptă în următoarele zile

Pe parcursul săptămânii viitoare se așteaptă temperaturi scăzute. Va ninge în luni și marți în mai multe regiuni ale țării. Serviciul Hidrometeorologic al Republicii Moldova a anunțat că, în următoarele zile, în majoritatea regiunilor se vor înregistra temperaturi de la -2°C până la -4°C în timpul zilei și -7°C în timpul nopții în unele regiuni ale țării, informează Agora.

Luni se vor înregistra temperaturi de până la -1°C la nordul țării. În centrul țării, mercurul în termometre va coborî până la 0°C, iar la sud se așteaptă temperaturi de +1°C. În timpul nopții se așteptă temperaturi de -7°C. Va ninge în toate regiunile țării.

Marți se vor înregistra temperaturi de până la 0°C la nordul țării. În centrul țării, mercurul în termometre va coborî până la +1°C, iar la sud se așteaptă temperaturi de +2°C. Va ninge în centrul și sudul țării. În timpul nopții se așteaptă până la -8°C.

Miercuri se vor înregistra temperaturi de până la 0°C la nordul țării. În centrul țării, mercurul în termometre va coborî până la +1°C, iar la sud se așteaptă temperaturi de +2°C. În timpul nopții se așteaptă până la -7°C.Joi, la nordul republicii, mercurul în termometre va coborî până la -1°C. În centru se vor înregistra temperaturi de până la 0°C. În sud se așteaptă temperaturi de la +1°C până la -+2°C. În timpul nopții se așteptă temperaturi de -4°C.

...

Reacții la acest articol
Spațiu rezervat vizitatorilor Agora.
Un Emoji sau Sticker va îmbogăți acest articol.