Din imagini se vede cum oamenii legii intră în apartament cu ajutorul unui polizor, apoi reușesc să îl scoată pe bănuit de după fereastră.
În secvențele video sunt 2 ofiţeri CNA, pompieri şi reprezentanţi ai Poliţiei, susține Centrul Național Anticorupție.
După imobilizare, a fost chemat avocatul bănuituluii şi o ambulanţă.
Pe tot parcursul operaţiunii, CNA a fost sprijinit de Poliţie, Departamentul de Pompieri şi Salvatori şi echipajele Spitalului de Urgenţă.
Amintim că fostul președinte al raionului Criuleni a încercat să sară de la balconul apartamentului său în dimineața zilei de astăzi, când ofițerii CNA i-au bătut la ușă. Acesta este vizat într-un dosar de corupție.
Acesta a fost reţinut tot astăzi de ofiţerii CNA şi procurori, fiind bănuit de pretinderea a aproximativ 1 700 000 de lei de la câţiva agenţi economici, implicaţi în executarea unor proiecte investiţionale europene. Denunţătorii susţin că bănuitul ar fi exercitat presiuni asupra lor pentru a-i determina să-i dea suma menţionată. Sursele spun că este vorba despre Vitalie Rotaru.
Un Emoji sau Sticker va îmbogăți acest articol.