VIDEO. C. Ronaldo 3-0 Atletico. Real Madrid e cu un picior în finala Ligii Campionilor

Real Madrid a trecut în turul semifinalei Ligii Campionilor de concitadina sa, Atletico Madrid. Clubul regal s-a impus pe Santiago Bernabeu cu scorul de 3-0, prin hattrick-ul reușit de portughezul Cristiano Ronaldo.

După o partida pe care au dominat-o aproape în totalitate, Real Madrid pornește cu prima șansă în returul de pe Vicente Calderon.

Ronaldo a deschis scorul în minutul 10 al partidei, printr-un șut cu capul din interiorul careului. Al doilea gol a venit în minutul 73, când portughezul a torpilat poarta lui Oblak cu un șut de la marginea careului. Tabela s-a închis în minutul 86, când același Ronaldo a marcat din interiorul careului, după o centrare de la Lucas Vasquez.

Publicitate

Cea de-a doua semifinală se va juca mâine seară, de la 21:45, între Juventus Torino și AS Monaco.