*Acest material este sponsorizat

VIDEO. Piscină cu sistem modern de filtrare a apei în Capitală! Ce spun realizatorii proiectului

VIDEO. Piscină cu sistem modern de filtrare a apei în Capitală! Ce spun realizatorii proiectului


25 metri lungime și 5 culoare pentru înot, cu un sistem modern de filtrare - fără utilizarea clorului. Așa arată bazinul clubului Aquaterra, conceput și construit de compania „Neostil”. 
„Neostil a avut o colaborare reușită cu compania „Aquaterra”, pentru că puține companii investitoare au o astfel de abordare față de construirea unui bazin și zonelor aqua. Lucru ce înseamnă că, ei au o abordare corectă și față de client”, a recunoscut Bogdan Ghieș, director tehnic „Neostil”.

Compania „Neostil” a construit, pe parcursul a câteva luni, un bazin și o zonă spa pentru clubul „Aquaterra”. Bazinul are un sistem unic în Moldova de dezinfectare produs în Marea Britanie și un sistem automat de control al calității apei creat în Italia. 

„În clubul nostru am pus accentul pe bazin și serviciile spa. Astfel de bazine sunt puține în Moldova, ne numărăm printre puținii pe care îl au și se pot mândri cu această mărime a bazinului. Dispunem de o filtrare exclusivă a apei, care ne-a fost oferită de compania „Neostil”. Alte bazine nu dispun de așa sisteme. În clubul nostru întotdeauna este curat, nu avem clor și nu veți avea alergie”, a subliniat Olga Iftodii, director „Aquaterra”. 

„Cele mai mari provocări au fost de a construi un bazin cu tehnologii performante, pentru ca să fie apa bine tratată. La moment, avem conectate încălzitoare moderne, care ne permit să creștem temperatura apei până la 30 de grade, fără să avem cheltuieli mari și filtrarea apei cu dispozitive performante”, a spus Savelii Cucos, inginer „Aquaterra”.

Compania „Neostil” a utilizat materie primă livrată din peste 20 de țări pentru a construi un bazin de acest tip. În cadrul proiectului au fost implicați 4 ingineri, care au lucrat la proiectarea bazinului și 12 ingineri -  la construcția acestuia.

„Sunt tare mulțumit de rezultate, pentru că ni s-a oferit posibilitatea să utilizăm cele mai inovative și moderne tehnologii pentru filtrarea apei și cu inima liniștită voi aduce copilul să facă sport în acest club”, a conchis Bogdan Ghieș, director tehnic „Neostil”. 

„La construirea noului nostru bazin și a zonei spa - noi am ales cel mai bun contractant din Moldova. Până să alegem compania Neostil, am făcut o analiză a pieții. Am ales o companie care activează mai mulți ani pe piață, are un portofoliu bun și un feeedback bun. Desigur că această companie este Neostil și ne bucurăm nespus de mult de alegerea noastră”, a adăugat Olga Iftodii, director „Aquaterra”.

P.

P.

Vezi și aceste știri
Echipele de pe Ambulanță, echipate cu teste rapide la COVID-19. Câte persoane au fost testate

Echipele de pe Ambulanță, echipate cu teste rapide la COVID-19. Câte persoane au fost testate

MAEIE, despre secțiile de vot ale Rusiei în Transnistria: „Partea rusă a acționat de o manieră care nu corespunde principiului suveranității R. Moldova”

MAEIE, despre secțiile de vot ale Rusiei în Transnistria: „Partea rusă a acționat de o manieră care nu corespunde principiului suveranității R. Moldova”

UNESCO: 7,5 % din elevi la nivel mondial sunt afectați de închiderea școlilor din cauza pandemiei

UNESCO: 7,5 % din elevi la nivel mondial sunt afectați de închiderea școlilor din cauza pandemiei

Advertoriale
Castel Mimi – legenda locului care scrie istorie, la Bulboaca, de 5 ani (FOTO)

Castel Mimi – legenda locului care scrie istorie, la Bulboaca, de 5 ani (FOTO)

De ce aeroportul din Lukla este cel mai primejdios din lume și cum moldovenii au vopsit ouă în Nepal, de Paște. Istoriile documentarului MyEverest

De ce aeroportul din Lukla este cel mai primejdios din lume și cum moldovenii au vopsit ouă în Nepal, de Paște. Istoriile documentarului MyEverest

Cine sunt experții internaționali, invitați la „Moldova ICT Summit 2021: The Future of Digital”

Cine sunt experții internaționali, invitați la „Moldova ICT Summit 2021: The Future of Digital”

E un efort pe care nu-l putem face
singuri, așa că te așteptăm alături de noi
EMISIUNI
 • Oameni ca tine: Creatorul de zâmbete (VIDEO)
  Oameni ca tine: Creatorul de zâmbete (VIDEO)
 • Oameni ca tine | Un cuplu de la Ialoveni a pus pe roate o afacere creativă: „În dragoste și în business toate căile sunt bune”
 • Podcastul „Bilet în Parlament”: Tărț la PAS. Analizăm promisiunile noii majorități parlamentare și cât de reale sunt acestea (AUDIO)
 • Podcastul „Bilet în Parlament”: Viața de deputat, între glamour și birocrație. Discuție cu fostul parlamentar Vadim Pistrinciuc (AUDIO)
 • De la 11, cu Veaceslav Platon despre promisiunile electorale ale lui Veaceslav Valico
Cele mai populare
 • 1
  Au refuzat să lucreze acolo unde au fost repartizați, așa că au fost obligați, de stat, să restituie banii pentru anii învățați. Avocatul Poporului ia apărarea absolvenților Academiei Militare
 • 2
  Testamentul Prințului Philip al Marii Britanii va rămâne sigilat timp de 90 de ani
 • 3
  Vremea se răcește. Meteorologii au emis Cod Galben de îngheț
 • 4
  Marina Tauber îl acuză pe Dumitru Alaiba de intimidare după ce deputatul PAS a anunțat că primarul de Orhei și-ar putea pierde funcția
Canalul nostru de pe YouTube
Autentificare
Ai uitat parola?
Salvează articolul

Pentru a activa această opțiune, e nevoie să fii logat pe AGORA.

Articolele salvate pentru mai târziu, le vei putea găsi în profilul tău.

Urmărește subiectul

Pentru a activa această opțiune, e nevoie să fii logat pe AGORA.

Subiectele urmărite le vei putea găsi în profilul tău.