*Acest material este sponsorizat

VIDEO. Piscină cu sistem modern de filtrare a apei în Capitală! Ce spun realizatorii proiectului

VIDEO. Piscină cu sistem modern de filtrare a apei în Capitală! Ce spun realizatorii proiectului

25 metri lungime și 5 culoare pentru înot, cu un sistem modern de filtrare - fără utilizarea clorului. Așa arată bazinul clubului Aquaterra, conceput și construit de compania „Neostil”.  „Neostil a avut o colaborare reușită cu compania „Aquaterra”, pentru că puține companii investitoare au o astfel de abordare față de construirea unui bazin și zonelor aqua. Lucru ce înseamnă că, ei au o abordare corectă și față de client”, a recunoscut Bogdan Ghieș, director tehnic „Neostil”.

Compania „Neostil” a construit, pe parcursul a câteva luni, un bazin și o zonă spa pentru clubul „Aquaterra”. Bazinul are un sistem unic în Moldova de dezinfectare produs în Marea Britanie și un sistem automat de control al calității apei creat în Italia. 

„În clubul nostru am pus accentul pe bazin și serviciile spa. Astfel de bazine sunt puține în Moldova, ne numărăm printre puținii pe care îl au și se pot mândri cu această mărime a bazinului. Dispunem de o filtrare exclusivă a apei, care ne-a fost oferită de compania „Neostil”. Alte bazine nu dispun de așa sisteme. În clubul nostru întotdeauna este curat, nu avem clor și nu veți avea alergie”, a subliniat Olga Iftodii, director „Aquaterra”. 

„Cele mai mari provocări au fost de a construi un bazin cu tehnologii performante, pentru ca să fie apa bine tratată. La moment, avem conectate încălzitoare moderne, care ne permit să creștem temperatura apei până la 30 de grade, fără să avem cheltuieli mari și filtrarea apei cu dispozitive performante”, a spus Savelii Cucos, inginer „Aquaterra”.

Compania „Neostil” a utilizat materie primă livrată din peste 20 de țări pentru a construi un bazin de acest tip. În cadrul proiectului au fost implicați 4 ingineri, care au lucrat la proiectarea bazinului și 12 ingineri -  la construcția acestuia.

„Sunt tare mulțumit de rezultate, pentru că ni s-a oferit posibilitatea să utilizăm cele mai inovative și moderne tehnologii pentru filtrarea apei și cu inima liniștită voi aduce copilul să facă sport în acest club”, a conchis Bogdan Ghieș, director tehnic „Neostil”. 

„La construirea noului nostru bazin și a zonei spa - noi am ales cel mai bun contractant din Moldova. Până să alegem compania Neostil, am făcut o analiză a pieții. Am ales o companie care activează mai mulți ani pe piață, are un portofoliu bun și un feeedback bun. Desigur că această companie este Neostil și ne bucurăm nespus de mult de alegerea noastră”, a adăugat Olga Iftodii, director „Aquaterra”.

P.

P.

Vezi și aceste știri
Averea lui Elon Musk a scăzut cu 10 miliarde de dolari într-o zi din cauza acuzațiilor de hărțuire sexuală

Averea lui Elon Musk a scăzut cu 10 miliarde de dolari într-o zi din cauza acuzațiilor de hărțuire sexuală

Niciun caz în Moldova și peste 90 în lume. Care sunt măsurile de prevenire a variolei maimuței

Niciun caz în Moldova și peste 90 în lume. Care sunt măsurile de prevenire a variolei maimuței

Mai multe loturi de pește au fost scoase din comerț. ANSA spune cum alegem produs de calitate

Mai multe loturi de pește au fost scoase din comerț. ANSA spune cum alegem produs de calitate

Advertoriale
Cristina Guțu: „Am slăbit cu 10 kilograme în doar două luni, vezi cum am reușit!”

Cristina Guțu: „Am slăbit cu 10 kilograme în doar două luni, vezi cum am reușit!”

Trei reguli cum afacerea ta poate supraviețui concurenței

Trei reguli cum afacerea ta poate supraviețui concurenței

Reprezentanți ai Guvernului de la București au vizitat Victoriabank, cea mai mare investiție românească în Republica Moldova (VIDEO)

Reprezentanți ai Guvernului de la București au vizitat Victoriabank, cea mai mare investiție românească în Republica Moldova (VIDEO)

E un efort pe care nu-l putem face
singuri, așa că te așteptăm alături de noi
EMISIUNI
 • Moldova, I am back! | Natalia și Sergiu Nicoriuc s-au întors în țară după 14 ani de muncă în străinătate și s-au apucat de lemnărit (VIDEO)
  Moldova, I am back! | Natalia și Sergiu Nicoriuc s-au întors în țară după 14 ani de muncă în străinătate și s-au apucat de lemnărit (VIDEO)
 • Copiii știu mai bine: În căutarea jobului perfect (VIDEO)
 • Moldova, I am back! | Tatiana Miron, tânăra care a decis să revină din Spania pentru a dezvolta satele din Moldova (VIDEO)
 • Copiii știu mai bine: Liderii lumii - sup lupă (VIDEO)
 • Moldova, I am back! | Dumitru și Emanuela Ciuprina, tinerii care au schimbat Bucureștiul pe satul Lunga din Florești (VIDEO)
Cele mai populare
 • 1
  Forțele ucrainene se pregătesc pentru un eventual atac la granița cu Belarus
 • 2
  Andrzej Duda, în Rada Supremă: „Nu voi avea odihnă până când Ucraina nu va deveni membră a UE”
 • 3
  Ex-președintele român Traian Băsescu a accidentat o mașină parcată și a mers la poliție pentru a fi testat
 • 4
  Pretinsul primar din Energodar a fost rănit în urma explozii, anunță presa rusă
Canalul nostru de pe YouTube
Autentificare
Ai uitat parola?
Salvează articolul

Pentru a activa această opțiune, e nevoie să fii logat pe AGORA.

Articolele salvate pentru mai târziu, le vei putea găsi în profilul tău.

Urmărește subiectul

Pentru a activa această opțiune, e nevoie să fii logat pe AGORA.

Subiectele urmărite le vei putea găsi în profilul tău.