VIDEO. Moldova, campioană la Jocurile Mondiale de dans sportiv: Anna Matus și Gabrielle Gorfredo aduc o nouă medalie de aur

VIDEO. Moldova, campioană la Jocurile Mondiale de dans sportiv: Anna Matus și Gabrielle Gorfredo aduc o nouă medalie de aur

În perioada 21-30 iulie, în Polonia, orașul Wroclaw, s-au desfășurat Jocurile Mondiale, la care au participat reprezentanții Moldovei Anna Matus si Goffredo Gabrielle. Sportivii noștri au câștigat a doua medalie de aur, la categoria Dansuri sportive, programul Latino-american. 

Prima medalie de aur, sportivii noștri au câștigat-o în anul 2013 la Jocurile Mondiale, ediția IX, petrecute în orașul Cali, Columbia.

Publicitate

În acest an dansatorii Anna Matus și Gabrielle Gofrendo, din Republica Moldova, Campioni Mondiali la dans, au fost nominalizați pentru titlul de „Sportivii Anului 2016”, aceștia clasânduse pe poziția a IV-a.

Agora

AGORA își propune să devină cea mai credibilă instituție media din Republica Moldova prin calitatea și diversitatea conținutului, să fie prima alegere a cititorilor pentru știrile și analizele online.

REȚELE SOCIALE

 • Facebook
 • Instagram
 • Youtube
 • Twitter
 • Telegram
 • RSS Feed

APLICAȚIE

 • App Store
 • Google Play
© 2023 Interact Media SRL
 • Mastercard
 • Visa
 • PayPal