VIDEO. „V-au dat 5 metri, unde vă băgați?”. Reporterii prezenți la petrecerea duhovnicului de la Ciuflea, bruscați de pază

VIDEO. „V-au dat 5 metri, unde vă băgați?”. Reporterii prezenți la petrecerea duhovnicului de la Ciuflea, bruscați de pază

O secvență video postată de Ziarul de Gardă arată felul în care presa a fost bruscată și înjurată în încercarea de a filma evenimentul. În filmuleț se observă cum un agent de pază de la Capitoles Park bruschează reporterul, îi reproșează că „îi ajung și cinci metri, unde vă mai băgați” și chiar face o remarcă despre vestimentația jurnalistei: „A venit în adidași. Țăranca...”, se aude rostind paznicul.

Pentru a clarifica situația, reportera Ziarului de Gardă a fost nevoită să apeleze la Poliție.

Precizăm că astăzi Arhimandritul Nicolae (Roşca), Duhovnicul-administrator al Sfintei Mănăstiri Ciuflea din Chișinău, Preşedinte al Sectorului Sinodal Activitate Pastorală în MAI şi Organele de Drept a organizat o petrecere de ziua sa de naștere într-un local din Capitală - Capitoles Park.

Publicitate

La petrecerea fastuoasă organizată chiar în postul Adormirii Maicii Domnului au sosit oaspeți cu atomobile scumpe, iar accesul presei a fost strict monitorizat.

Cele mai populare

Agora

AGORA își propune să devină cea mai credibilă instituție media din Republica Moldova prin calitatea și diversitatea conținutului, să fie prima alegere a cititorilor pentru știrile și analizele online.

REȚELE SOCIALE

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Twitter
  • Telegram
  • RSS Feed

APLICAȚIE

  • App Store
  • Google Play
© 2023 Interact Media SRL
  • Mastercard
  • Visa
  • PayPal