Nikolai Baskov și Dmitri Malikov au evoluat aseară pe scena din Piața Marii Adunări Naționale, cu ocazia Zilei Independenței. Președintele PDM, Vlad Plahotniuc, nu a ratat ocazia de a se întâlni cu cei doi artiști din Rusia. Cei trei apar într-o atmosferă cordială, în două poze postate pe pagina de Facebook a democratului.
„Oaspeți dragi din Moscova și București au venit să sărbătorească ieri împreună cu moldovenii Ziua Independenței.
O revedere plăcută cu doi vechi și buni prieteni, Nicolai Bascov și Dmitrii Malicov, care răspund întotdeauna cu bucurie invitației de a fi alături de noi în momentele importante”, a scris Plahotniuc.
Vezi și aceste știri

Președintele raionului Orhei se plânge pe Guvernul PAS că ar bloca deschiderea unei extensiuni a Universității „A. I. Cuza” din Iași. Ministerul Educației: Nu sunt studenți

Solistul formaţiei Zdob şi Zdub și frații Advahov au primit titlul de cetățeni de onoare ai județului Iaşi

Iranul, tot mai aproape de obținerea armei nucleare, în timp ce negocierile cu SUA sunt blocate. Avertizarea Franței
Advertoriale

Ești în căutarea unei locuințe? Află care sunt avantajele și dezavantajele unei case în chirie

Impactul bruxismului asupra organismului și a vietii unui pacient. Cum pot fi remediate consecințele acestuia printr-un tratament stomatologic la Smile Dent Team
