Începând cu ziua de astăzi, agentul termic din calorifere va fi sistat. Anunțul a fost făcut de către primarul general interimar, Silvia Radu. Potrivit edilului, dispoziția urmează să fie semnată în următoarele ore, iar deconectările se vor face treptat.
„Avem deja dispoziția pregătită. Nu am vrut să o semnez vineri, dar o vom semna astăzi având în vedere că meteorologii promit 16 grade cu plus. Am primit și solicitări din partea locuitorilor, așa că am considerat că este cazul să semnez astăzi dispoziția”, a precizat Silvia Radu.
Vezi și aceste știri

Atac asupra Odesei în plină noapte! 17 persoane decedate, printre care și copii. Zeci de răniți

Termen extins: Agricultorii pot depune cererile de compensare a accizelor la motorină până la 31 iulie

Prezentăm abonamentele! Câte unități s-au vândut din cele 119 mii tipărite. Cele mai populare - abonamentele pentru o lună
Advertoriale

Victoriabank investește în inovații și își întărește statutul de bancă digitală. Rețeaua de bancomate, modernizată cu 100 de ATM-uri de ultimă generație

Ești în căutarea unei locuințe? Află cum poți cumpăra apartamentul perfect lângă parc, în câțiva pași simpli
