Victorie sigură pentru PN la Bălți? 20% din procese verbale au fost procesate, Grigorișin - peste 62%

Victorie sigură pentru PN la Bălți? 20% din procese verbale au fost procesate, Grigorișin - peste 62%

Rezultatele preliminare a primelor 20% din procesele verbale de la Bălți prevestesc o victorie sigură pentru Nicolae Grigorișin din partea PN, cel puțin la această etapă. Cu mult mai puțin, pe locul doi, cu 19%, se află socialistul Alexandru Usatîi. Candidata PPDA, Arina Spătaru are în jur de 4%.

Potrivit Barometrului Opiniei Publice, Grigorișin și Usatîi erau văzuți drept favoriți la Bălți. BOP prevestea 28% pentru Grigorișin și 26% pentru Usatîi.

Candidatul independent Elena Grițco, cu care PN a mers drept plan B în caz că Grigorișin va fi retras, a acumulat nici 2%.

<iframe src='//www.privesc.eu/widget/live/82399?' frameborder='0' width='480' height='270' scrolling='no'></iframe>

Reacții la acest articol
Spațiu rezervat vizitatorilor Agora.
Un Emoji sau Sticker va îmbogăți acest articol.