VIDEO. Ca-n filme! Un om escaladează fațada unei clădiri de șase etaje pentru a salva un copil care atârna în gol

VIDEO. Ca-n filme! Un om escaladează fațada unei clădiri de șase etaje pentru a salva un copil care atârna în gol

Momente demne de filmele cu Spiderman în Paris, unde un tânăr a salvat un copil care atârna în gol, la etajul al patrulea, informează Digi24.

Copilul, care scăpase de sub supravegherea părinţilor, a rămas agăţat de balustradă. Fără să stea pe gânduri, un tânăr care trecea prin zonă s-a lansat într-o cursă contracronometru, ca să ajungă la el.

Unul câte unul, a escaladat etajele inferioare, sub privirile martorilor care au urmărit scena cu sufletul la gură. Într-un final, tânărul l-a ridicat pe copil în siguranţă, în aplauzele celor de jos.

Publicitate

Autorităţile îi acuză acum pe părinţi de neglijenţă, iar tatăl a fost reţinut de poliţie.

Cât priveşte salvarea temerară, filmuleţul a adunat două milioane şi jumătate de vizualizări pe Facebook în doar câteva ore.

Cele mai populare

Agora

AGORA își propune să devină cea mai credibilă instituție media din Republica Moldova prin calitatea și diversitatea conținutului, să fie prima alegere a cititorilor pentru știrile și analizele online.

REȚELE SOCIALE

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Twitter
  • Telegram
  • RSS Feed

APLICAȚIE

  • App Store
  • Google Play
© 2023 Interact Media SRL
  • Mastercard
  • Visa
  • PayPal