VIDEO. Selecționata Republicii Moldova, egal cu Belarus pe stadionul Zimbru

VIDEO. Selecționata Republicii Moldova, egal cu Belarus pe stadionul Zimbru

Echipa naţională a R. Moldova a obținut primul punct în Liga Națiunilor UEFA. Asta după ce a încheiat la egalitate, scor 0-0, partida disputată pe teren propriu împotriva Belarusului. Într-o partidă în care bielorușii au avut mai multe ocazii, tricolorii au avut două șanse bune de a marca în finalul meciului, pe care nu le-au fructificat.

Potrivit Federației Moldovenești de Fotbal, la meciul de pe stadionul Zimbru din Chișinău au asistat 4.942 de spectatori.

În urma acestui rezultat, moldovenii se află pe locul 3 în cea de-a doua grupă a Ligii D, cea mai slab cotată din Liga Națiunilor UEFA. Grupa este condusă de Luxemburg, care a și învins Republica Moldova cu scorul de 4-0.

Urmărește comentariile selecționerului Alexandru Spiridon și declarațiile căpitanului Alexandru Epureanu după încheierea partidei:

Reacții la acest articol
Spațiu rezervat vizitatorilor Agora.
Un Emoji sau Sticker va îmbogăți acest articol.