VIDEO. Experiment social într-un magazin din Chișinău: Un tânăr a ales o metodă neobișnuită pentru a-și achita cumpărăturile

VIDEO. Experiment social într-un magazin din Chișinău: Un tânăr a ales o metodă neobișnuită pentru a-și achita cumpărăturile

Un tânăr din Chișinău a făcut un experiment social într-un magazin din Chișinău. Tânărul și-a cumpărat o cutie de biscuiți care costă 7 lei și 50 bani. După ce i-a dat vânzătorului 8 lei, tânărul a primit drept rest o bombonă. Atunci, cumpărătorul s-a dus după un alt pachet de biscuiți, pentru care a scos din buzunare… 15 bomboane.

Gestul tânărului a provocat nedumerirea angajaților magazinului. Vânzătorul a chemat administratoarea, iar aceasta l-a întrebat pe client: „Ai căzut de pe Lună sau de pe care planetă?”

Filmulețul a adunat peste 15.000 de vizualizări la doar trei ore după postare.

Publicitate

https://play.md/embed/3289490?title=false&autoplay=false

Ulterior, tânărul a explicat că, de fiecare dată când se ducea la acel magazin, primea în loc de rest bomboane, ceea ce i-a făcut să le colecteze și să facă acest experiment.

Cele mai populare

Agora

AGORA își propune să devină cea mai credibilă instituție media din Republica Moldova prin calitatea și diversitatea conținutului, să fie prima alegere a cititorilor pentru știrile și analizele online.

REȚELE SOCIALE

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Twitter
  • Telegram
  • RSS Feed

APLICAȚIE

  • App Store
  • Google Play
© 2023 Interact Media SRL
  • Mastercard
  • Visa
  • PayPal