FOTO. Accident grav la Cahul: Patru persoane rănite, printre care și doi copii

FOTO. Accident grav la Cahul: Patru persoane rănite, printre care și doi copii

Accident grav la Cahul. Patru persoane, printre care și doi copii au ajuns în stare gravă la spital, după ce șoferul unui automobil a adormit la volan ciocnindu-se frontal cu un alt autovehicol. Informația a fost confirmată pentru AGORA de către Cristina Ciobanu, ofițerul de presă IP Cahul.

„Accidentul s-a produs la data de 31 octombrie, în jurul orei 22:50. Șoferul unui autovehicol de marca Mitsubishi, în vârstă de 65 de ani, a adormit la volan și s-a tamponat cu un alt autovehicol de marca Nissan, la volanul căruia se afla o femeie în vârstă de 33 de ani. De asemenea, femeia era însoțită de doi copii minori cu vârstele de 11și respectiv 2 ani. Ambii șoferi, dar și copii au fost transportați în stare gravă la spital cu diverse traumatisme. Altor trei persoane li s-a acordat primul ajutor la fața locului”, declară Cristina Ciobanu.

...

Publicitate

Cele mai populare

Agora

AGORA își propune să devină cea mai credibilă instituție media din Republica Moldova prin calitatea și diversitatea conținutului, să fie prima alegere a cititorilor pentru știrile și analizele online.

REȚELE SOCIALE

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Twitter
  • Telegram
  • RSS Feed

APLICAȚIE

  • App Store
  • Google Play
© 2023 Interact Media SRL
  • Mastercard
  • Visa
  • PayPal