Un necunoscut împușcat dintr-o armă pneumatică în geamurile a două troleibuze ale Regiei de Transport Electric Chișinău. Informația a fost confirmată pentru AGORA ofițerul de presă Mariana Bețivu. Conform primelor informații, incidentul a avut loc pe bulevardul Renașterii Naționale, stația „Circul” pe ruta de troleibuz nr.32.
La fața locului s-au deplasat Directorul Regiei de Transport Electric, Dorin Ciornîi și echipajele Poliției Chișinău care investighează cazul. Din fericire nu au fost ănregistrate victime. Făptașul încă nu a fost prins.
Știrea se actualizează.


Vezi și aceste știri

Cifre îngrijorătoare: În decurs de 24 de ore, poliția a depistat 18 șoferi în stare de ebrietate

Pe conturile Ministerului Finanțelor s-au adunat donații în sprijinul refugiaților de 162 mil de lei. Iată cum sunt gestionați banii

Cele mai grave incendii forestiere de la începutul înregistrărilor în UE: Peste 700.000 de ha, distruse de foc
Advertoriale

Fă cunoștință cu viitorul, descoperă noul card ultra comod

EuroCreditBank continuă să ofere soluții pentru cei care preferă economiile în valută străină. Depozite la cele mai avantajoase condiții de 3,5% anual
