„Ideea a fost expusă, dar nu putem vorbi de o decizie luată”, a precizat Țap pentru AGORA. „Fiindcă în cazul dat, dacă se acceptă demisia, se împuternicește o altă persoană”, a mai spus deputatul.
Solicitat de AGORA, Tudor Deliu a declarat că această chestiune se va decide conform prevederilor statutare, refuzând să ofere alte detalii.
Tudor Deliu a fost ales președinte al PLDM la începutul lunii septembrie curent, fiind succesorul în funcție a lui Viorel Cibotaru. Congresului extraordinar al formațiunii i-a ales ca vicepreședinți pe Maria Ciobanu, Vadim Pistrinciuc, Alexandru Bujorean și Ion Terguță.
Vezi și aceste știri

Dumitru Robu crede că sunt șanse ca Ilan Șor să fie extrădat. Ce se întâmplă cu dosarele în care figurează Plahotniuc, Platon și Andronache

În luna mai, producția de autoturisme s-a prăbușit cu 97% în Federația Rusă
