Primăria capitalei poartă discuții cu agenții economici responsabili de publicitatea stradală. Autoritățile promit reguli de joc egale pentru toți

Primăria capitalei poartă discuții cu agenții economici responsabili de publicitatea stradală. Autoritățile promit reguli de joc egale pentru toți

Primăria capitalei duce discuții intense cu agenții economici responsabili de publicitatea stradală. Autoritățile municipale își propun să creeze reguli clare de joc pentru toți, fără abordare preferențială față de o firmă sau alta. O declarație în acest sens a fost făcută de către primarul interimar Ruslan Codreanu pe pagina o rețea de socializare. 

„Publicitatea stradală trebuie să fie creativă, amenajată frumos, direcționată către oameni, dar nu să creeze un aspect murdar și inestetic al orașului, cu panouri pestrițe și instalate unde s-a nimerit”, a declarat Codreanu.Edilul interimar a adăugat că atunci când vorbește despre un oraș curat, nu se referă doar la gunoiul din curți și praful de pe străzi, ci la un oraș aerisit, verde și bine amenajat.

Reacții la acest articol
Spațiu rezervat vizitatorilor Agora.
Un Emoji sau Sticker va îmbogăți acest articol.