Fără apă la robinet până la sfârșitul lunii mai: Deconectările vor avea loc pe unele străzi din sectorul Botanica

Fără apă la robinet până la sfârșitul lunii mai: Deconectările vor avea loc pe unele străzi din sectorul Botanica

Începând de luni, 13 mai, pe mai multe străzi din sectorul Botanica livrarea apei potabile la robinete va fi sistată. Deconectările vor avea loc în intervalul orelor 9:00-20:00 și vor dura până la 31 mai. 

Motivul find lucrările planificate de către SA „Apă-Canal Chișinău” pentru rebranșarea apeductului renovat din perimetrul străzilor Traian, Independenții, Ion Vodă Viteazul și Grenoble.

De lipsa apei potabile ar putea fi afectați consumatorii din următoarele străzi:

Publicitate

-Strada Independenţii, 2-16, inclusiv cu fracţii

-Bulevardul Traian, 16-22, inclusiv cu fracţii

-Strada Grenoble, 177-199, inclusiv cu fracţii

-Strada Ion Vodă Viteazul

-Strada Vintila Horea

-Strada Ion Cloşca

-Strada Gheorghe Crișan

-Strada Dimitrie Moruzi

Pentru informații suplimentare consumatorii sunt îndemnați să sune la Dispeceratul central, la numărul de telefon: 022-25-66-66 sau 022-85-77-77

Cele mai populare

Agora

AGORA își propune să devină cea mai credibilă instituție media din Republica Moldova prin calitatea și diversitatea conținutului, să fie prima alegere a cititorilor pentru știrile și analizele online.

REȚELE SOCIALE

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Twitter
  • Telegram
  • RSS Feed

APLICAȚIE

  • App Store
  • Google Play
© 2023 Interact Media SRL
  • Mastercard
  • Visa
  • PayPal