Președintele României, amenințat cu moartea de un deținut

Președintele României, amenințat cu moartea de un deținut

Preşedintele României, Klaus Iohannis, a fost amenințat cu moartea de un deţinut de la Penitenciarul Aiud, ca urmare a refuzului de a-l graţia. Administraţia Prezidenţială a depus o plângere pe numele bărbatului.

Potrivit alba24.ro, Costin Munteanu, condamnat la 15 ani de închisoare pentru omor şi închis la Penitenciarul Aiud, a cerut o graţiere individuală din partea preşedintelui Klaus Iohannis, însă solicitarea sa a fost respinsă.

Bărbatul a hotărât să îi trimită o scrisoare de ameninţare cu moartea preşedintelui României. Scrisoarea respectivă a fost, însă, semnată de către Costin Munteanu cu numele şi datele altui deţinut încarcerat la Penitenciarul Aiud.Administraţia Prezidenţială a formulat o plângere împotriva deţinutului, acesta fiind trimis în judecată pentru ultraj.

Publicitate

Cele mai populare

Agora

AGORA își propune să devină cea mai credibilă instituție media din Republica Moldova prin calitatea și diversitatea conținutului, să fie prima alegere a cititorilor pentru știrile și analizele online.

REȚELE SOCIALE

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Twitter
  • Telegram
  • RSS Feed

APLICAȚIE

  • App Store
  • Google Play
© 2023 Interact Media SRL
  • Mastercard
  • Visa
  • PayPal