1.500 de rute de transport de pasageri vor fi sistate pentru o zi. Vezi ce curse sunt vizate (DOC)

1.500 de rute de transport de pasageri vor fi sistate pentru o zi. Vezi ce curse sunt vizate (DOC)

Transportatorii continuă grevele. Aceștia anunță o acțiune amplă de protest pentru ziua de 11 decembrie. Potrivit organizatorilor, 1.500 de unități de transport își vor opri activitatea în mai multe localități din țară, operatorii cerând majorarea tarifelor pentru serviciile de transport.

Șoferii au anunțat o nouă grevă de protest „față de modul de examinare de către MEI a cererii transportatorilor de a ridica tariful pentru serviciile de transport”.La protest vor participa în jur de 1500 unități de transport, dintre care aproximativ 350 vor fi în PMAN, iar restul vor staționa în localitățile din țară și vor suspenda cursele.În PMAN se va desfășura greva transportatorilor începând cu ora 12.00. Autobuzele sau microbuzele vor fi parcate în fața Guvernului încă de la ora 10, iar circulația în PMAN va fi sistată.Transportatorii insistă pe majorarea tarifului pentru călătorii de la 48 de bani la un tarif de 74-76 de bani pentru un kilometru.Vezi mai jos lista curselor suspendate:

https://docs.google.com/viewer?url=https://agora.md/cdn/p/storage/documents/2019%2F12%2Fsuspendari4912.docx&embedded=true

Reacții la acest articol
Spațiu rezervat vizitatorilor Agora.
Un Emoji sau Sticker va îmbogăți acest articol.