Astăzi, ora 19:00, ieșim la balcoane și aplaudăm eroii

Astăzi, ora 19:00, ieșim la balcoane și aplaudăm eroii

Astăzi e duminică, iar asta înseamnă că #AplaudămEroii. Îi aplaudăm pe cei care stau zile și nopți la rând în spitale pentru noi. Le mulțumim tuturor cadrelor medicale care luptă pentru sănătatea noastră. Știm că este un gest mic în raport cu efortul colosal pe care îl fac, însă e mai mult decât nimic. 

Suntem izolați, dar putem fi uniți. Te îndemnăm să ieși astăzi, ora 19:00, la balcon și împreună cu familia și vecinii tăi să aplauzi activitatea medicilor. Pentru că #suntacolopentrunoi. Trebuie să le arătăm că #suntemcuei și #nepasă.

...

Inițiativa #izolațidaruniți #aplaudămeroii aparține echipei AGORA și Ea.md și a fost creată în semn de respect pentru cadrele medicale atât din Republica Moldova, cât și din întreaga lume, care zile și nopți la rând luptă pentru a salva viețile oamenilor infectați cu coronavirus.

Reacții la acest articol
Spațiu rezervat vizitatorilor Agora.
Un Emoji sau Sticker va îmbogăți acest articol.