Dodon revine la furtul miliardului și concesionarea aeroportului. Subiectele vor fi discutate, din nou, la ședința CSS

Dodon revine la furtul miliardului și concesionarea aeroportului. Subiectele vor fi discutate, din nou, la ședința CSS

Subiectele ce țin de furtul miliardului și concesionarea aeroportului din Chișinău vor fi discutate, din nou, la ședința Consiliului Suprem de Securitate (CSS). Întrunirea, convocată de președintele Igor Dodon, va avea loc joi, 14 mai.

Joi convocăm ședința CSS. Sunt mai multe subiecte importante, două de interes național: furtul miliardului și Aeroportul Internațional Chișinău. Pe ambele subiecte avem progrese. Prin asta se explică frica unor deputați care încearcă să facă unele mișcări în Parlament. Știu că se strânge funia și le vine timpul. Dacă vom avea posibilitatea, vom spune public mai multe decizii și informații”, a declarat Igor Dodon.

Anterior, aceleași subiecte au fost abordate la ședințele Consiliului Suprem de Securitate. Discuțiile sunt reluate în contextul în care coaliția PDM-PSRM a rămas cu 54 de deputați.

Publicitate

Fă parte din comunitatea AGORA. Susține jurnalismul independent și transparent din Republica Moldova. Avem nevoie de tine pentru a continua să ne facem munca cu dedicație și curaj!

Cele mai populare

Agora

AGORA își propune să devină cea mai credibilă instituție media din Republica Moldova prin calitatea și diversitatea conținutului, să fie prima alegere a cititorilor pentru știrile și analizele online.

REȚELE SOCIALE

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Twitter
  • Telegram
  • RSS Feed

APLICAȚIE

  • App Store
  • Google Play
© 2023 Interact Media SRL
  • Mastercard
  • Visa
  • PayPal