Partidul Șor a pichetat sediile PSRM din raioanele țării: „De la Briceni până la Cahul, am cerut demisia președintelui Dodon” (FOTO)

Partidul Șor a pichetat sediile PSRM din raioanele țării: „De la Briceni până la Cahul, am cerut demisia președintelui Dodon” (FOTO)

Au ieșit la proteste în raioanele țării, la sediile PSRM, unde au cerut demisia președintelui Igor Dodon. Sunt acțiuni organizate de Partidul Șor, care susține că susținătorii său au mers vineri, 29 mai, „de la Briceni până la Cahul”. Oamenii i-au cerut și guvernării să demisioneze și să fie numit un nou Executiv.

...

Publicitate

Cele mai populare

Agora

AGORA își propune să devină cea mai credibilă instituție media din Republica Moldova prin calitatea și diversitatea conținutului, să fie prima alegere a cititorilor pentru știrile și analizele online.

REȚELE SOCIALE

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Twitter
  • Telegram
  • RSS Feed

APLICAȚIE

  • App Store
  • Google Play
© 2023 Interact Media SRL
  • Mastercard
  • Visa
  • PayPal