
Încă patru persoane au decedat de coronavirus în R. Moldova
Încă patru persoane au murit de coronavirus în țara noastră. Astfel, numărul deceselor provocate de noul virus a ajuns la 371. E vorba de două femei din raioanele Edineț și Dondușeni, precum și doi bărbați din Telenești și Orhei.
・
Deces 368: Femeie de 80 ani, din raionul Edineț. Internată la data de 7 iunie, la Spitalul Raional Edineț. Comorbidități: fibrilație atrială cronică.
Deces 369: Bărbat de 57 ani, din raionul Telenești. Internat la data de 8 iunie, la Spitalul Raional Telenești. Comorbidități: cardiopatie ischemică, insuficiență cardio-pulmonară.
Deces 370: Femeie de 71 ani, din raionul Dondușeni. Internat la data de 8 iunie, la Spitalul Raional Dondușeni.
Deces 371: Bărbat de 67 ani, din raionul Orhei. Internat la data de 2 iunie, la Spitalul Clinic Republican. Comorbidități: cardiomiopatie mixtă, hipertensiune arterială, insuficiență cardiacă cronică.
Astăzi a fost atins un nou record al infectărilor. Ministerul Sănătății anunță 296 cazuri noi de COVID-19.
Bilanțul persoanelor infectate cu noul Coronavirus a ajuns la 10.321 de cazuri.
Fă parte din comunitatea AGORA. Susține jurnalismul independent și transparent din Republica Moldova. Avem nevoie de tine pentru a continua să ne facem munca cu dedicație și curaj!