Dragostea l-a împins să încalce legea. Un bărbat, reținut a cincea oară pentru trecerea ilegală a frontierei

Dragostea l-a împins să încalce legea. Un bărbat, reținut a cincea oară pentru trecerea ilegală a frontierei

Un bărbat de 32 de ani, originar din satul Palanca, Ștefan Vodă, a fost reținut a cincea oară pentru trecerea ilegală a frontierei. Acesta a ajuns pe mâna oamenilor legii, vineri, după ce a încercat să ajungă pe ascuns în Ucraina. 

...

Ulterior, oamenii legii au constatat că bărbatul se află la a cincea infracțiune de acest gen. Pe un caz anterior a fost deja amendat.

Publicitate

În cadrul audierilor, acesta a spus că își dorea să ajungă la concubina sa, care se află în Ucraina, doar că nu are documente valabile.

Acesta este reținut și riscă fie o amendă de până la 20 de mii de lei, fie până la trei ani de închisoare.

Cele mai populare

Agora

AGORA își propune să devină cea mai credibilă instituție media din Republica Moldova prin calitatea și diversitatea conținutului, să fie prima alegere a cititorilor pentru știrile și analizele online.

REȚELE SOCIALE

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Twitter
  • Telegram
  • RSS Feed

APLICAȚIE

  • App Store
  • Google Play
© 2023 Interact Media SRL
  • Mastercard
  • Visa
  • PayPal