Astfel, la un șir de intersecții ale bulevardului central al capitalei a fost reinstalat indicatorul rutier în acest scop, iar până la sfârșitul săptămânii curente, vor fi amenajate la toate intersecțiile.
Potrivit primăriei, decizia a fost luată în urma demersurilor din partea locatarilor de pe bulevard pentru poluare fonică și a conducătorilor auto, care au menționat încălcarea de către motocicliști a regulilor circulației rutiere.
Indicatorul rutier pe artera principală a capitalei a fost demontat în anul 2017, însă pe artera principală a orașului nu a fost permisă niciodată circulația motocicletelor.
Fă parte din comunitatea AGORA. Susține jurnalismul independent și transparent din Republica Moldova. Avem nevoie de tine pentru a continua să ne facem munca cu dedicație și curaj!
Un Emoji sau Sticker va îmbogăți acest articol.