*Categoria „Tribuna partidelor” este una care reflectă activitatea diferitor formațiuni politice. Materialele nu sunt știri publicate de redacția AGORA. Acest material este sponsorizat.

În mai puțin de o lună, Partidul ȘOR a construit în sate 12 terenuri de joacă pentru copii

În mai puțin de o lună, Partidul ȘOR a construit în sate 12 terenuri de joacă pentru copii

Proiectul „Un teren de joacă pentru fiecare localitate”, lansat acum o lună de Ilan Șor, liderul Partidului ȘOR, este implementat în majoritatea raioanelor din țară. În alte patru sate, recent, a fost inaugurat câte un teren de joacă pentru copii. Este vorba de localitățile Vadul Leca, raionul Telenești, Cairaclia, raionul Taraclia, Burghelea, raionul Fălești și Vâlcele, raionul Cantemir.

Într-o adresare video către cetățeni acestor localități, Ilan Șor a spus că prioritatea formațiunii pe care o conduce este renașterea țării. „Noi vom face așa încât oamenii să trăiască bine, vom ilumina localitățile, vom face și renova drumuri, vom construi grădinițe, astfel ca oamenii să se simtă confortabil. Sunt sigur că nu regretați că ați ales echipa noastră. Cu realizările noastre nu ne este rușine să venim în fața dumneavoastră”, a spus Ilan Șor.

Deputați din partea Partidului ȘOR au felicitat cetățenii din cele patru localități.

Vicepreședinta fracțiunii parlamentare a Partidului ȘOR, deputata Violeta Ivanov a afirmat la Burghelea că formațiunea politică a implementat mai multe proiecte care au îmbunătățit calitatea vieții oamenilor. „Noi suntem partidul faptelor reale. Dacă ați observat, nu trece săptămână în care să nu inaugurăm fie terenuri de joacă, fie un nou sistem de iluminat public stradal în localitățile țării. Pas cu pas, noi facem viața cetățenilor mai bună, transformăm Moldova”, a spus deputata Violeta Ivanov.

Deputatul Igor Himici a amintit la Vâlcele că terenuri de joacă pentru copii vor fi amenajate în toate localitățile cu primari din partea Partidului ȘOR. „De la sfârșitul lunii iulie, când Ilan Șor a lansat acest proiect, deja în mai bine de zece localități din țară echipa noastră a construit și amenajat asemenea terenuri de joacă. Fiecare din satele în care oamenii au ales primari din partea Partidului ȘOR vor avea în acest an asemenea terenuri de joacă”, a spus Igor Himici.

Iar deputata Reghina Apostolova, a menționat la Cairaclia că Ilan Șor acordă o mare atenție domeniului educației.

„Aceste realizări se datorează, în primul rând, vouă, dragi cetățeni. Ilan Șor, care este tată a doi copii, acordă o atenție deosebită domeniului educației. Copii pot fi fericiți dacă le sunt create oportunități în acest sens. Acest teren de joacă este o dovadă clară că echipei lui Ilan Șor îi pasă de generația în creștere”, a afirmat Reghina Apostolova.

„În ciuda faptului că în Parlament sunt puțini deputați ai Partidului ȘOR, vom reuși să multiplicăm numărul proiectelor de dezvoltare pe tot teritoriul țării. În acest context, contăm pe sprijinul Dvs.”, a afirmat Vadim Fotescu la Vadul-Leca. Proiectul „Un teren de joacă pentru copii în fiecare localitate” a fost lansat de Ilan Șor la sfârșitul lunii iulie curent. Acesta prevede amenajarea terenurilor de joacă în fiecare localitate condusă de primari din partea Partidului „ȘOR”. Până acum au fost construite și inaugurate 12 terenuri de joacă pentru copii în localități rurale din diverse raioane ale țării.

 

P.

Vezi și aceste știri
În 2021 s-au înregistrat peste 300 de plângeri pe marginea unor presupuse cazuri de discriminare

În 2021 s-au înregistrat peste 300 de plângeri pe marginea unor presupuse cazuri de discriminare

ANTA a primit o cotă suplimentară de autorizații din partea Ungariei

ANTA a primit o cotă suplimentară de autorizații din partea Ungariei

Krasnoselski a semnat un decret prin care a demis așa-zisul guvern din stânga Nistrului și a înaintat un nou candidat (DOC)

Krasnoselski a semnat un decret prin care a demis așa-zisul guvern din stânga Nistrului și a înaintat un nou candidat (DOC)

Advertoriale
Orange a semnat un parteneriat durabil pentru Moldova, cu Proiectul Tehnologiile Viitorului

Orange a semnat un parteneriat durabil pentru Moldova, cu Proiectul Tehnologiile Viitorului

EuroCreditBank vă oferă depozite în valută, la cele mai avantajoase condiții de 2,5% anual

EuroCreditBank vă oferă depozite în valută, la cele mai avantajoase condiții de 2,5% anual

Ești în căutarea unei locuințe? Află care sunt avantajele și dezavantajele unei case în chirie

Ești în căutarea unei locuințe? Află care sunt avantajele și dezavantajele unei case în chirie

E un efort pe care nu-l putem face
singuri, așa că te așteptăm alături de noi
EMISIUNI
 • Moldova, I am back! | Natalia și Sergiu Nicoriuc s-au întors în țară după 14 ani de muncă în străinătate și s-au apucat de lemnărit (VIDEO)
  Moldova, I am back! | Natalia și Sergiu Nicoriuc s-au întors în țară după 14 ani de muncă în străinătate și s-au apucat de lemnărit (VIDEO)
 • Copiii știu mai bine: În căutarea jobului perfect (VIDEO)
 • Moldova, I am back! | Tatiana Miron, tânăra care a decis să revină din Spania pentru a dezvolta satele din Moldova (VIDEO)
 • Copiii știu mai bine: Liderii lumii - sub lupă (VIDEO)
 • Moldova, I am back! | Dumitru și Emanuela Ciuprina, tinerii care au schimbat Bucureștiul pe satul Lunga din Florești (VIDEO)
Cele mai populare
 • 1
  Marina Tauber a cerut intervenția online a lui Ilan Șor la ședința Parlamentului. Igor Grosu: A avut timp să ia bilet într-o direcție (FOCUS)
 • 2
  Dodon, după ce procurorii au solicitat mandat de arest: „Împotriva unui lider de opoziție este format un grup de investigație compus din peste 50 de persoane”
 • 3
  Ultimă oră! Igor Dodon va sta 30 de zile în arest la domiciliu, iar cumnatul său - în arest preventiv
 • 4
  Procurorul de caz, despre solicitarea privind arestul preventiv a fostului președinte Igor Dodon: Exista riscul eschivării
Canalul nostru de pe YouTube
Autentificare
Ai uitat parola?
Salvează articolul

Pentru a activa această opțiune, e nevoie să fii logat pe AGORA.

Articolele salvate pentru mai târziu, le vei putea găsi în profilul tău.

Urmărește subiectul

Pentru a activa această opțiune, e nevoie să fii logat pe AGORA.

Subiectele urmărite le vei putea găsi în profilul tău.