*Acest material este sponsorizat

Clubul Sportiv de Tenis Acvila împlinește 5 ani de activitate. Ce rezultate înregistrează și ce dorințe au membrii pentru viitor (VIDEO)

Clubul Sportiv de Tenis Acvila împlinește 5 ani de activitate. Ce rezultate înregistrează și ce dorințe au membrii pentru viitor (VIDEO)

Clubul Sportiv de Tenis Acvila împlinește 5 ani de activitate. Sunt 5 ani de antrenamente, competiții, dezvoltare și bucurii împărțite cu micii și marii campioni. Iată de ce merită să optăm pentru acest sport, și la nivel de amatori, dar și profesionist și ce urări au membrii clubului, la această aniversare.

„Acești 3 ani îi întâlnim cu niște rezultate destul de bune, frumoase și cel mai mult mă bucură că situația este stabilă, atât la capitolul clienți, din punct de vedere organizatoric și cel mai important poate, din punct de vedere al personalului care la noi lucrează, este destul de bine.”

Nicolas Nicula, președintele Acvila Grup

Clubul a dezvoltat 8 terenuri profesioniste, întreținute la cel mai înalt nivel. A fost dezvoltat oficiul de iarnă și terenurile acoperite pentru sezonul rece. Baza de clienți a crescut constant, fiind mereu diversificate vârstele jucătorilor.

„Sigur că Clubul a devenit a doua casă. Investesc aici emoții, timp, vreau ca să ajungem la un rezultat bun, care să-mi calmeze mie orgoliul în primul rând, dacă putem spune așa, să fiu mândră de ceea ce fac. Nu în ultimul rând să facem clienții noștri fericiți, deci ținem cont de asta”, ne declară Elizaveta Petcu, administratoare Tennis Club Acvila.

Tennis Club Acvila găzduiește și Clubul celor mai mici jucători – Baby Tennis. În cadrul acestuia se antrenează micuți începând cu vârsta de 4 ani.

„Ne bucură mult atmosfera plăcută și primirea caldă pe care o avem din partea clubului. Aici se va găsi mereu o abordare profesionistă pentru fiecare client, îndeosebi pentru noi, având cei mai mici jucători ai Clubului nostru minunat – Baby Tennis”, recunoaște Irina Nagornova, antrenoare de tenis.

Micii sportivi devin cu anii și cu mult antrenament mari campioni. Iar satisfacția cea mai mare a antrenorilor sunt rezultatele frumoase înregistrate de sportivi.

„Antrenez deja de 25 de ani în total și mereu mi-a fost interesant să-mi împărtășesc cunoștințele cu cei mai buni jucători ai țării și să încerc să-i promovez către arena internațională și uneori îmi reușește. Acesta este un joc, este interesant… nu doar alergi pur și simplu. Aici ai parte de azart, de „drive”, este mereu, în mare parte, la aer curat și pui în funcțiune majoritatea grupelor de mușchi. Se dezvoltă coordonarea, mișcările și desigur, nu în ultimul rând, creierul. De asta și îi ajută pe copii foarte mult în viață”, ne spune Evghenii Macarov, antrenor de tenis.

Pentru progresul clubului muncesc activ toți cei implicați. Iar dezvoltarea continuă este pe ordinea zilei și în strategiile pe termen scurt și lung. Ce urări au aceștia pentru aniversarea de 5 ani a Tennis Club Acvila.

„În primul rând vreau să felicit pe colectivul nostru care lucrează aici, fiindcă el aici face ceea ce este de fapt clubul nostru. Vreau să felicit toți membrii clubului nostru, dar în primul rând antrenorii care au fost în tot acest timp aproape de noi. Și tot grupul nostru cu această aniversarea aceasta a unei companii tinere care este Tennis Club în cadrul grupului nostru.”

Nicolas Nicula, președintele Acvila Grup

„Îi doresc Cubului Acvila multe succese, clienți minunați, antrenori buni, copii fericiți și ca toate să le meargă strună!”, declară Irina Nagornova, antrenoare, administratoare Club Baby Tennis.

„Doresc să văd cât mai mulți copilași care vor juca și vor câștiga la competiții și desigur îmi doresc să văd mai mulți amatori. La mulți ani Tennis Club Acvila!”, a recunoscut Alexandru Golban, antrenor de tenis.

„Să se dezvolte, să devină mai bun și mai bun, să aibă mereu noi clienți, campioni și să se dezvolte infrastructura: corturi de iarnă și atunci cred că tuturor ne va fi mai bine”, a spus Evghenii Macarov, antrenor de tenis.

„Să creștem, să ne dezvoltăm, mai mulți clienți, cei care sunt să rămână cu noi – depunem tot efortul maxim posibil sunt 5 ani frumoși și or să fie și mai mulți”, a urat în final Elizaveta Petcu, administratoare Tennis Club Acvila.

P.

Vezi și aceste știri
Jucătorul moldovean de tenis, Radu Albot, a declarat forfait în primul tur al turneului de la Rotterdam

Jucătorul moldovean de tenis, Radu Albot, a declarat forfait în primul tur al turneului de la Rotterdam

O jucătoare de tenis nu și-a putut continua disputa la Australian Open. A tușit din cauza fumului provocat de incendii

O jucătoare de tenis nu și-a putut continua disputa la Australian Open. A tușit din cauza fumului provocat de incendii

Tenismanul Radu Albot și iubita sa vor deveni părinți

Tenismanul Radu Albot și iubita sa vor deveni părinți

Cei mai buni jucători de tenis din lume cer anularea Australian Open

Cei mai buni jucători de tenis din lume cer anularea Australian Open

Argint pentru Republica Moldova: Tenismena Ecaterina Malai a ocupat locul doi la european Sliven Cup

Argint pentru Republica Moldova: Tenismena Ecaterina Malai a ocupat locul doi la european Sliven Cup

Radu Albot clasează echipa națională a R. Moldova la prima ediție a Cupei ATP. Sportivii vor juca cu tenismeni de top la Sydney

Radu Albot clasează echipa națională a R. Moldova la prima ediție a Cupei ATP. Sportivii vor juca cu tenismeni de top la Sydney

Advertoriale
Copiii știu mai bine: Pericolele nevăzute (VIDEO)

Copiii știu mai bine: Pericolele nevăzute (VIDEO)

Câștigă o casă de vis, două automobile și 150 de super premii de la Carpet Outlet

Câștigă o casă de vis, două automobile și 150 de super premii de la Carpet Outlet

Pregătește-te de vară și reabilitează-ți organismul cu trio-ul de detoxifiere biologic

Pregătește-te de vară și reabilitează-ți organismul cu trio-ul de detoxifiere biologic

E un efort pe care nu-l putem face
singuri, așa că te așteptăm alături de noi
EMISIUNI
 • Copiii știu mai bine: Pericolele nevăzute (VIDEO)
  Copiii știu mai bine: Pericolele nevăzute (VIDEO)
 • Moldova, I am back! | Natalia și Sergiu Nicoriuc s-au întors în țară după 14 ani de muncă în străinătate și s-au apucat de lemnărit (VIDEO)
 • Copiii știu mai bine: În căutarea jobului perfect (VIDEO)
 • Moldova, I am back! | Tatiana Miron, tânăra care a decis să revină din Spania pentru a dezvolta satele din Moldova (VIDEO)
 • Copiii știu mai bine: Liderii lumii - sub lupă (VIDEO)
Cele mai populare
 • 1
  Șefa statului convoacă Consiliul Suprem de Securitate. Pe ordinea de zi, subiecte legate de creșterea prețurilor
 • 2
  Johnson spune că Rusia are câștiguri lente în Donbas și cere ca Ucrainei să i se ofere sisteme avansate de rachete cu rază lungă de acțiune
 • 3
  „O fetiță de șapte ani zăcea cu o gaură în piept, prin care se vedea cum îi bate inima”. Povestea unui medic din Mariupol, despre 22 de zile de război
 • 4
  Procurorii cer mandate de arest pe 22 din cei 24 reținuți în dosarul tranzacțiilor suspecte pe piața Forex
Canalul nostru de pe YouTube
Autentificare
Ai uitat parola?
Salvează articolul

Pentru a activa această opțiune, e nevoie să fii logat pe AGORA.

Articolele salvate pentru mai târziu, le vei putea găsi în profilul tău.

Urmărește subiectul

Pentru a activa această opțiune, e nevoie să fii logat pe AGORA.

Subiectele urmărite le vei putea găsi în profilul tău.