Peste 6.100 de oameni au intrat pe teritoriul R. Moldova, iar 109 călători nu au respectat măsurile epidemiologice

Peste 6.100 de oameni au intrat pe teritoriul R. Moldova, iar 109 călători nu au respectat măsurile epidemiologice

Peste 6.100 de oameni au intrat pe teritoriul R. Moldova în ultimele 24 de ore. Tot în această perioadă, polițiștii de frontieră au semnalat mai multe acțiuni ilegale, dintre care două cazuri de trafic ilegal de bunuri. 

Mai exact, trei persoane au încălcat regimul zonei de frontieră și cel al punctelor de trecere, polițiștii au înregistrat două tentative de trecere a frontierei cu acte falsificate, două cazuri de trafic ilegal de bunuri. La fel, un cetățean străin a încălcat termenul de ședere pe teritoriul R. Moldova, trei persoane au fost identificate cu consemn național, iar 109 persoane au fost documentate pentru nerespectarea măsurilor de profilaxie.

Totuși, la trecerea frontierei de stat, nicio persoană nu a prezentat simptome ale infecției Covid-19.

Publicitate

Cele mai populare

Agora

AGORA își propune să devină cea mai credibilă instituție media din Republica Moldova prin calitatea și diversitatea conținutului, să fie prima alegere a cititorilor pentru știrile și analizele online.

REȚELE SOCIALE

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Twitter
  • Telegram
  • RSS Feed

APLICAȚIE

  • App Store
  • Google Play
© 2023 Interact Media SRL
  • Mastercard
  • Visa
  • PayPal