Pe parcursul zilei de miercuri, 25 noiembrie, va fi suspendat traficul rutier pe strada Nicolae Testemițanu, în perimetrul străzilor Ion Inculeț și Gheorghe Cașu. Aceasta în legătură cu desfășurarea lucrărilor de asfaltare, informează Primăria Chișinău.
În legătură cu necesitatea executării lucrărilor menționate, transportul public care traversează zona va activa cu traseu modificat, după cum urmează:
Ruta de autobuz nr. 9 tur: din str. Grenoble pe str. Gh. Cașu, str. Pan Halippa, str. Ismail și în continuare pe traseul stabilit; retur: din str. Al. Mateevici, pe str. Pan Halippa, Șos. Hâncești, str. Miorița, str. Grenoble și în continuare pe traseul stabilit;
Rutele de microbuz nr. 125, 190, 191 tur/retur: din str. Ismail, pe str. Pan Halippa, str. Al. Cosmescu, str. M. Lomonosov, str. I. Nistor, str. Gh. Cașu și în continuare pe traseul stabilit;
Conducătorii auto care traversează cartierele unde este anunțată suspendare de trafic rutier sunt îndemnaţi să respecte semnalizarea rutieră temporară sau să ocolească zona respectivă.
Vezi și aceste știri

28 de consumatori din Chișinău au rămas fără gaze naturale din cauza datoriilor. Luni, lucrările vor continua la alte 40 de adrese

Egipt: O biserică din Cairo a luat fot chiar în timpul slujbei.41 de persoane au decedat
