O știre bună se consumă cu un ceai bun. Află ce ți-am pregătit împreună cu Eclair

O știre bună se consumă cu un ceai bun. Află ce ți-am pregătit împreună cu Eclair

Dragă cititor, prin avalanșa de știri zilnice, ne-am obișnuit să-ți mai lăsăm periodic aici, pe site, scrisori deschise, prin care îți împărtășim din planuri, idei, nevoi și mici surprize. Sperăm că astfel ajungem mai aproape de tine și-ți insuflăm curaj sau dorință ca să iei legătura cu noi și să ne zici despre ce-ai vrea să mai citești pe pagina noastră, ca în final să facem schimb de cunoștințe. Asta, de fapt, face parte din membership-ul pe care  încercăm să-l dezvoltăm în țara noastră de 9 luni încoace. 

Îți pomeneam și despre surprize. Ne dorim ca cititorii AGORA să aibă o experiență plăcută ca abonați, iar pentru un plus de fericire, ni se alătură un nou brand-partener. De azi, împreună cu ECLAIR - The art of living, avem ceva pentru tine.

Cititorii AGORA care decid să ne susțină în luna februarie, cu abonamente de FAN și AMBASADOR, începând cu perioada de 1 lună, drept recunoștință vor primi în dar ceaiuri exclusive de la ECLAIR. După ce a luat abonamente pentru persoane juridice pe AGORA, managementul magazinului a decis, ușor și cu stil, să facă mai mult decât atât. A decis să susțină jurnalismul liber și transparent pe care-l facem, oferindu-ne produse exclusive pentru viitorii membri ai comunității AGORA. 

Pentru abonament cu beneficii, click aici 

Ai auzit despre Tafelgut Exquisite? 

Îți zicem noi, de la prima sursă, că este o marcă germană de ceaiuri exclusive, dulciuri și condimente artizanale.

Fondată chiar în inima Bavariei în 2011, compania a obținut certificare europeană de calitate și actualmente exportă produsele sale în peste 22 de țări.

Tafelgut uimește cu produsele sale grație design-ului excepțional și combinațiilor extraordinare de ingrediente, elaborate conform rețetelor sale secrete. Materia primă folosită în producerea ceaiurilor este colectată cu grijă din cele mai bune zone din jurul lumii, de la plantații organice certificate și sunt prelucrate în Germania.

Foto: colaj Eclair

O loterie din cinci tipuri de ceai. Unul dintre ele îți poate parfuma serile.

Winterly Pomegranate Tea (ceai din plante) Ingrediente: coaja de portocală, bucăți de scorțișoară, fenicul, mușețel, cuburi de mere, flori de hibiscus, anason stelat întreg, semințe de cardamom, felii de afine liofilizate, cardamom întreg, flori de rodie.

Mistletoe Punch Tea (ceai de fructe) Ingrediente: afine, cuburi de ghimbir, frunze de rozmarin, vâsc, bucăți de ghimbir, sfeclă roșie, anason stelat întreg, flori de hibiscus, aromă, felii de afine uscate prin congelare, frunze întregi de mentă, cuișoare.

Creamy Raspberry Marzipan Tea (ceai de fructe) Ingrediente: felii de mere, cuburi de ananas, flori de hibiscus, migdale feliate, portocale, bețișoare de scorțișoară, anason stelat întreg, aroma, cardamom întreg, zmeură integrală liofilizată, bucăți de zmeură liofilizate.

Snowflake marshmallow Tea (ceai din fructe) Ingrediente: bucăți de măr, frunze de mure, felii de portocală, felii de mere, frunze de eucalipt, cardamom întreg, marshmallows, cristale de zahăr, verbena, aromă.

Blueberry Cinnamon Tea (ceai de fructe) Ingrediente: cuburi de ananas, bucăți de mere, felii de mere, flori de hibiscus, coriandru, anason stelat întreg, aromă, semințe de cardamom, bețișoare de scorțișoară, cardamom întreg, perle de morcov negru, cuișoare, afine întregi, flori de nalbă.

colaj AGORA

Cutiuțele cu ceai te vor aștepta în magazinul ECLAIR aflat în centrul istoric al Chișinăului, de pe str. Mihai Eminescu 30. Îți promitem că acea scurtă vizită pe care o vei face, îți va da o stare de bine.

Încearcă experiența de a fi membru în comunitatea noastră. Susținerea ta financiară ne va ajuta să ne menținem pe piață, cu aceeași verticalitate, iar participarea activă a abonaților noștri și schimbul de cunoștințe și idei, va fi un umăr ca să reprezentăm cât mai eficient necesitățile societății în care trăim, a oamenilor care nu au posibilitate să-și achite un abonament, însă doresc să fie informați ca să poată vota corect și bine pentru țara în care trăiesc.

Hai să facem echipă. Vino în comunitatea noastră.

Avem puterea să ne ajutăm unii pe ceilalți….

Dacă și tu crezi că ceea ce citești pe acest site sunt informații importante, atunci susține munca redacției AGORA cu un abonament digital ca să devină mai bună, să facă știri deosebite, interviuri mai interesante, articole și povești care să te facă să vrei să le recitești și să le distribui prietenilor tăi.

Mai mult, răsplătim fiecare abonat cu un set de produse locale, împachetate cu dragoste de echipa de la From the Heart Shop, astfel contribuim împreună la promovarea produselor de-acasă, din Moldova.

Devino de astăzi Susținător, Fan sau Ambasador AGORA

Vezi și aceste știri
EDITORIAL | Șapte luni și încă un an în jurnalism sau care e cel mai puternic medicament în opinia unei asistente medicale care s-a apucat de scris știri (VIDEO)

EDITORIAL | Șapte luni și încă un an în jurnalism sau care e cel mai puternic medicament în opinia unei asistente medicale care s-a apucat de scris știri (VIDEO)

EDITORIAL AGORA | De ce este important să ne transformăm noi, ca în final să beneficiați voi - cititorii noștri (VIDEO)

EDITORIAL AGORA | De ce este important să ne transformăm noi, ca în final să beneficiați voi - cititorii noștri (VIDEO)

EDITORIAL | Vecinul cu „dreliu” sau cui naiba îi mai trebuie politică pe timp de COVID (VIDEO)

EDITORIAL | Vecinul cu „dreliu” sau cui naiba îi mai trebuie politică pe timp de COVID (VIDEO)

EDITORIAL | Tragem linii pe final de an: Ce am vrut și ce-am primit în 2020 (VIDEO)

EDITORIAL | Tragem linii pe final de an: Ce am vrut și ce-am primit în 2020 (VIDEO)

EDITORIAL | Distanța care ne-a unit sau cum afli că atunci când nu mai poți - mai poți un pic (VIDEO)

EDITORIAL | Distanța care ne-a unit sau cum afli că atunci când nu mai poți - mai poți un pic (VIDEO)

EDITORIAL | Ce am reușit în șase luni de Membership AGORA și nouă luni de presă în pandemie

EDITORIAL | Ce am reușit în șase luni de Membership AGORA și nouă luni de presă în pandemie

Advertoriale
Spune stop îmbătrânirii: alege liftingul facial şi recapătă-ţi încrederea în tine

Spune stop îmbătrânirii: alege liftingul facial şi recapătă-ţi încrederea în tine

Câtă hârtie a economisit IuteCredit în două luni (VIDEO)

Câtă hârtie a economisit IuteCredit în două luni (VIDEO)

Plăcinta domnească și Prăjitura Peresecina - Artizanii Gustului ne prezintă bucatele ce te fac să revii la Marcu Bakery (VIDEO)

Plăcinta domnească și Prăjitura Peresecina - Artizanii Gustului ne prezintă bucatele ce te fac să revii la Marcu Bakery (VIDEO)

E un efort pe care nu-l putem face
singuri, așa că te așteptăm alături de noi
EMISIUNI
 • Copiii știu mai bine: Soluții noi pentru probleme vechi sau ce ne facem cu rănile căpătate la terenul de joacă (VIDEO)
  Copiii știu mai bine: Soluții noi pentru probleme vechi sau ce ne facem cu rănile căpătate la terenul de joacă (VIDEO)
 • Copiii știu mai bine: Gadgeturile noastre de toate zilele (VIDEO)
 • Copiii știu mai bine: Viața de după căsătorie sau „iubirea asta nu ți-i trali-vali” (VIDEO)
 • Oameni ca tine: Creatorul de zâmbete (VIDEO)
 • Oameni ca tine | Un cuplu de la Ialoveni a pus pe roate o afacere creativă: „În dragoste și în business toate căile sunt bune”
Cele mai populare
 • 1
  Republica Moldova va elibera pașapoarte din policarbonat. Prețul actelor ar putea să scadă
 • 2
  O casă pe pământ din Chișinău a fost cuprinsă de flăcări. Mai mult de 70% din locuință a fost distrusă (FOTO)
 • 3
  O plantă ar putea atenua efectele dăunătoare ale obezităţii
 • 4
  Raliurile nocturne, în vizorul polițiștilor. Un șofer a rămas fără permisul de conducere (VIDEO)
Canalul nostru de pe YouTube
Autentificare
Ai uitat parola?
Salvează articolul

Pentru a activa această opțiune, e nevoie să fii logat pe AGORA.

Articolele salvate pentru mai târziu, le vei putea găsi în profilul tău.

Urmărește subiectul

Pentru a activa această opțiune, e nevoie să fii logat pe AGORA.

Subiectele urmărite le vei putea găsi în profilul tău.