O știre bună se consumă cu un ceai bun. Află ce ți-am pregătit împreună cu Eclair

O știre bună se consumă cu un ceai bun. Află ce ți-am pregătit împreună cu Eclair

Dragă cititor, prin avalanșa de știri zilnice, ne-am obișnuit să-ți mai lăsăm periodic aici, pe site, scrisori deschise, prin care îți împărtășim din planuri, idei, nevoi și mici surprize. Sperăm că astfel ajungem mai aproape de tine și-ți insuflăm curaj sau dorință ca să iei legătura cu noi și să ne zici despre ce-ai vrea să mai citești pe pagina noastră, ca în final să facem schimb de cunoștințe. Asta, de fapt, face parte din membership-ul pe care  încercăm să-l dezvoltăm în țara noastră de 9 luni încoace. 

Îți pomeneam și despre surprize. Ne dorim ca cititorii AGORA să aibă o experiență plăcută ca abonați, iar pentru un plus de fericire, ni se alătură un nou brand-partener. De azi, împreună cu ECLAIR - The art of living, avem ceva pentru tine.

Cititorii AGORA care decid să ne susțină în luna februarie, cu abonamente de FAN și AMBASADOR, începând cu perioada de 1 lună, drept recunoștință vor primi în dar ceaiuri exclusive de la ECLAIR. După ce a luat abonamente pentru persoane juridice pe AGORA, managementul magazinului a decis, ușor și cu stil, să facă mai mult decât atât. A decis să susțină jurnalismul liber și transparent pe care-l facem, oferindu-ne produse exclusive pentru viitorii membri ai comunității AGORA. 

Pentru abonament cu beneficii, click aici 

Ai auzit despre Tafelgut Exquisite? 

Îți zicem noi, de la prima sursă, că este o marcă germană de ceaiuri exclusive, dulciuri și condimente artizanale.

Fondată chiar în inima Bavariei în 2011, compania a obținut certificare europeană de calitate și actualmente exportă produsele sale în peste 22 de țări.

Tafelgut uimește cu produsele sale grație design-ului excepțional și combinațiilor extraordinare de ingrediente, elaborate conform rețetelor sale secrete. Materia primă folosită în producerea ceaiurilor este colectată cu grijă din cele mai bune zone din jurul lumii, de la plantații organice certificate și sunt prelucrate în Germania.

Foto: colaj Eclair

O loterie din cinci tipuri de ceai. Unul dintre ele îți poate parfuma serile.

Winterly Pomegranate Tea (ceai din plante) Ingrediente: coaja de portocală, bucăți de scorțișoară, fenicul, mușețel, cuburi de mere, flori de hibiscus, anason stelat întreg, semințe de cardamom, felii de afine liofilizate, cardamom întreg, flori de rodie.

Mistletoe Punch Tea (ceai de fructe) Ingrediente: afine, cuburi de ghimbir, frunze de rozmarin, vâsc, bucăți de ghimbir, sfeclă roșie, anason stelat întreg, flori de hibiscus, aromă, felii de afine uscate prin congelare, frunze întregi de mentă, cuișoare.

Creamy Raspberry Marzipan Tea (ceai de fructe) Ingrediente: felii de mere, cuburi de ananas, flori de hibiscus, migdale feliate, portocale, bețișoare de scorțișoară, anason stelat întreg, aroma, cardamom întreg, zmeură integrală liofilizată, bucăți de zmeură liofilizate.

Snowflake marshmallow Tea (ceai din fructe) Ingrediente: bucăți de măr, frunze de mure, felii de portocală, felii de mere, frunze de eucalipt, cardamom întreg, marshmallows, cristale de zahăr, verbena, aromă.

Blueberry Cinnamon Tea (ceai de fructe) Ingrediente: cuburi de ananas, bucăți de mere, felii de mere, flori de hibiscus, coriandru, anason stelat întreg, aromă, semințe de cardamom, bețișoare de scorțișoară, cardamom întreg, perle de morcov negru, cuișoare, afine întregi, flori de nalbă.

colaj AGORA

Cutiuțele cu ceai te vor aștepta în magazinul ECLAIR aflat în centrul istoric al Chișinăului, de pe str. Mihai Eminescu 30. Îți promitem că acea scurtă vizită pe care o vei face, îți va da o stare de bine.

Încearcă experiența de a fi membru în comunitatea noastră. Susținerea ta financiară ne va ajuta să ne menținem pe piață, cu aceeași verticalitate, iar participarea activă a abonaților noștri și schimbul de cunoștințe și idei, va fi un umăr ca să reprezentăm cât mai eficient necesitățile societății în care trăim, a oamenilor care nu au posibilitate să-și achite un abonament, însă doresc să fie informați ca să poată vota corect și bine pentru țara în care trăiesc.

Hai să facem echipă. Vino în comunitatea noastră.

Dragă cititor,

Mii de oameni ne citesc în aceste zile în căutarea informațiilor, răspunsurilor și a unui fir de speranță. Iar noi lucrăm ca să asigurăm un jurnalism responsabil care să ne ajute pe fiecare dintre noi să înțelegem mai bine tot ce se întâmplă în jurul nostru și să ne unească în aceste timpuri complicate.

Ce putem face noi acum, este să te informăm corect, din surse verificate. Când nu știi pe cine să crezi, vezi ce scrie AGORA.
Fiecare contribuție din partea cititorilor este valoroasă pentru activitatea redacției. Susține-ne cu un abonament de membru. Mulțumim

Vezi și aceste știri
EDITORIAL | Șapte luni și încă un an în jurnalism sau care e cel mai puternic medicament în opinia unei asistente medicale care s-a apucat de scris știri (VIDEO)

EDITORIAL | Șapte luni și încă un an în jurnalism sau care e cel mai puternic medicament în opinia unei asistente medicale care s-a apucat de scris știri (VIDEO)

EDITORIAL AGORA | De ce este important să ne transformăm noi, ca în final să beneficiați voi - cititorii noștri (VIDEO)

EDITORIAL AGORA | De ce este important să ne transformăm noi, ca în final să beneficiați voi - cititorii noștri (VIDEO)

EDITORIAL | Vecinul cu „dreliu” sau cui naiba îi mai trebuie politică pe timp de COVID (VIDEO)

EDITORIAL | Vecinul cu „dreliu” sau cui naiba îi mai trebuie politică pe timp de COVID (VIDEO)

EDITORIAL | Tragem linii pe final de an: Ce am vrut și ce-am primit în 2020 (VIDEO)

EDITORIAL | Tragem linii pe final de an: Ce am vrut și ce-am primit în 2020 (VIDEO)

EDITORIAL | Distanța care ne-a unit sau cum afli că atunci când nu mai poți - mai poți un pic (VIDEO)

EDITORIAL | Distanța care ne-a unit sau cum afli că atunci când nu mai poți - mai poți un pic (VIDEO)

EDITORIAL | Ce am reușit în șase luni de Membership AGORA și nouă luni de presă în pandemie

EDITORIAL | Ce am reușit în șase luni de Membership AGORA și nouă luni de presă în pandemie

Advertoriale
LUXADAL DENT – locul în care experiența unică a pacientului reprezintă scopul echipei zi de zi

LUXADAL DENT – locul în care experiența unică a pacientului reprezintă scopul echipei zi de zi

Acum și în sectorul Râșcani! Kaufland a deschis cel de-al patrulea magazin din Chișinău (FOTO, VIDEO)

Acum și în sectorul Râșcani! Kaufland a deschis cel de-al patrulea magazin din Chișinău (FOTO, VIDEO)

Descoperă noile oferte Moldcell potrivite pentru toată familia

Descoperă noile oferte Moldcell potrivite pentru toată familia

EMISIUNI
 • PROFESIONIȘTII| Pictor: „Artistul poate și trebuie să nu fie flămând și sărac” (VIDEO)
  PROFESIONIȘTII| Pictor: „Artistul poate și trebuie să nu fie flămând și sărac” (VIDEO)
 • PROFESIONIȘTII | Activist civic: „Există stereotipurile că tot ce fac oamenii din ONG-uri, fac doar pentru bani. Acei oameni nu sunt activiști civici” (VIDEO)
 • Prepare for Future #11, Marcela Lefter - Viitorul energetic al Moldovei și al întregii planete
 • Moldova, I am back! | Alina Perju, tânăra care a revenit din Franța pentru a îmbunătăți viața sătenilor din sudul țării
 • Prepare for Future #10. Svetlana Dimitrioglo și Cătălina Bacalâm, despre digitalizarea globală a industriei fashion
Cele mai populare
 • 1
  Gradul de vulnerabilitate pentru compensații la energia consumată, deja disponibil pe compensatii.gov.md. Cum verificăm
 • 2
  Unde se pot adresa cetățenii nemulțumiți de categoria de vulnerabilitate energetică atribuită
 • 3
  78% dintre toți solicitanții de compensații au fost încadrați în categoria foarte vulnerabilă. Statistică expusă de Dan Perciun
 • 4
  Dacă săptămâna viitoare s-ar organiza alegeri prezidențiale, Maia Sandu ar obține încă un mandat
Canalul nostru de pe YouTube
Autentificare
Ai uitat parola?
Salvează articolul

Pentru a activa această opțiune, e nevoie să fii logat pe AGORA.

Articolele salvate pentru mai târziu, le vei putea găsi în profilul tău.

Urmărește subiectul

Pentru a activa această opțiune, e nevoie să fii logat pe AGORA.

Subiectele urmărite le vei putea găsi în profilul tău.