Traficul rutier pe strada Alexandru cel Bun, în perimetrul străzilor Ismail și Tighina, va fi suspendat până la mijlocul lunii iunie

Traficul rutier pe strada Alexandru cel Bun, în perimetrul străzilor Ismail și Tighina, va fi suspendat până la mijlocul lunii iunie

Traficul rutier pe strada Alexandru cel Bun, tronsonul cuprins între străzile Ismail și Tighina va fi suspendat în perioada 17 mai 2021 - 16 iunie 2021 inclusiv, în legătură cu executarea lucrărilor de pozare a rețelelor de apeduct și de canalizare. Anunțul a fost făcut de Primăria municipiului Chișinău.

Pe perioada executării lucrărilor menționate, circulația transportului public va fi organizată după cum urmează:

Itinerarul rutelor de autobuz nr. 24, 31, 38 și 39 se modifică după cum urmează: de pe str. Ismail pe străzile: Avram Iancu, Tighina și în continuare pe traseele stabilite.

Publicitate

Itinerarul rutelor de microbuz nr. 103 și 190 se modifică după cum urmează: retur - de pe bd. Dimitrie Cantemir pe str. Avram Iancu, str. Tighina, str. Alexandru cel Bun și în continuare pe traseul stabilit.

Conducătorii auto care traversează cartierele unde este anunțată suspendare de trafic rutier sunt îndemnaţi să ocolească zona respectivă.

Cele mai populare

Agora

AGORA își propune să devină cea mai credibilă instituție media din Republica Moldova prin calitatea și diversitatea conținutului, să fie prima alegere a cititorilor pentru știrile și analizele online.

REȚELE SOCIALE

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Twitter
  • Telegram
  • RSS Feed

APLICAȚIE

  • App Store
  • Google Play
© 2023 Interact Media SRL
  • Mastercard
  • Visa
  • PayPal