Mini-vacanță pentru bugetari, la final de vară. Cinci zile vor sta acasă

Mini-vacanță pentru bugetari, la final de vară. Cinci zile vor sta acasă

Cinci zile de odihnă pentru bugetari, la finalul acestei veri. De pe 27 august până pe 31 august, aceștia vor sta acasă. Decizia a fost luată la ședința din 14 iulie a Executivului.

„Pentru că ziua de 31 august e zi nelucrătoare, e de sărbătoare și e de marți, propunem ca 30 august, luni, să fie zi de odihnă, iar cea de 21 august, sâmbătă, să fie lucrătoare, respectiv vom avea posibilitatea de a face o mini-vacanță de cinci zile, de pe 27 până pe 31 august”, a explicat Igor Curov, secretarul de stat.

„Cred că ar fi benefică o mini-vacanță la final de vară, înainte de începerea școlii”, a completat premierul interimar Aureliu Ciocoi.

Publicitate

Cele mai populare

Agora

AGORA își propune să devină cea mai credibilă instituție media din Republica Moldova prin calitatea și diversitatea conținutului, să fie prima alegere a cititorilor pentru știrile și analizele online.

REȚELE SOCIALE

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Twitter
  • Telegram
  • RSS Feed

APLICAȚIE

  • App Store
  • Google Play
© 2023 Interact Media SRL
  • Mastercard
  • Visa
  • PayPal