Suedia a câștigat Eurovisionul din anul 2015 de la Vienna. Artistul Måns Zelmerlöw a cucerit publicul din Europa și pleacă acasă cu trofeul Eurovision Song Contest.
Dintre cele 40 de țări participant, europenii au decis că cea mai bună evoluție din acest an este cea a lui Måns Zelmerlöw, cu piesa „Heroes”, care a acumulat 365 de puncte.
Prin urmare, în anul 2016 vom urmări Eurovisionul la Stockholm, scrie ea.md.
Pe poziția a doua se află Polina Gagarina din Rusia, cu piesa „A million voices”. Artista a acumulat 303 puncte. Italia s-a poziționat în clasament pe poziția a treia, cu 292 de puncte acumulate.
Urmăriţi VIDEO aici.
Vezi și aceste știri

Altercații între doi deținuți din Penitenciarul nr. 17-Rezina. Unul dintre bărbați a ajuns în Secția de terapie intensivă

Performanța demnă de aur a unui pompier din Moldova: Sportivul Mihai Bradu s-a întors câștigător de la turneul internațional de lupte greco-romane de la Roma

Edineț: Un bărbat a rămas blocat sub o placă de beton în timpul unor lucrări de demolare. Intervenția salvatorilor
Advertoriale

Aridon Group – 30 de ani de succes, realizări, clienți fideli și echipă dedicată (VIDEO)

Preotul Petru Ciobanu – printre primii absolvenți ai meseriei de cultivator-procesator de bacifere ai Școlii Profesionale Nisporeni
