Radu Albot, victorios în primul tur la Forli

Radu Albot, victorios în primul tur la Forli

Radu Albot participă, în această săptămână, la turneul Challenger din Forli, Italia.  În primul său meci, jucătorul moldovean de tenis a trecut în 3 seturi de italianul Vavassori.

Primul set Albot l-a pierdut după tie-break, 6-7. Deși a fost condus cu 4-3 și break pentru adversar, Radu a revenit și a câștigat setul II cu 6-4. Setul decisiv a fost la fel de disputat ca primele două, Albot s-a impus până la urma cu 7-6. Pentru moldovean urmează meciul din optimi cu Jelle Sels, din Olanda.

Radu Albot se află pe locul 125 Atp. Turneul de la Forli este dotat cu premii în valoare de 44.820 Euro, iar câștigătorul se va alege cu 80 de puncte în circuitul Atp.

Publicitate

Autor: Dragoș Gheorghiță

Cele mai populare

Agora

AGORA își propune să devină cea mai credibilă instituție media din Republica Moldova prin calitatea și diversitatea conținutului, să fie prima alegere a cititorilor pentru știrile și analizele online.

REȚELE SOCIALE

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Twitter
  • Telegram
  • RSS Feed

APLICAȚIE

  • App Store
  • Google Play
© 2023 Interact Media SRL
  • Mastercard
  • Visa
  • PayPal