Accesul vizitatorilor în incinta Primăriei Chișinău va fi restricționat în perioada 24 ianuarie – 20 februarie curent. Decizia a fost luată în contextul înrăutății situației pandemice provocate de infecția COVID-19.
Astfel, depunerea cererilor și eliberarea actelor solicitate de cetățeni se va efectua prin intermediul adresei de email a instituției sau a serviciului poștal.
Totodată, potrivit dispoziției viceprimarului Ilie Ceban, în aceeași perioadă se instituie un program special de activitate în cadrul subdiviziunilor structurale ale administrației publice locale, prin atragerea la serviciu a personalului strict necesar pentru asigurarea funcționalității unității, a cărei activitate necesită prezența obligatorie la locul de muncă, inclusiv prin asigurarea muncii la distanță.
Vezi și aceste știri

Ion Ceban se plânge că Primăria Chișinău este supusă unor controale abuzive (VIDEO)

Brazii folosiți de sărbători vor fi reciclați. Primăria îndeamnă chișinăuienii să depoziteze molizii separat de restul deșeurilor
